اخبار روز

هکر GTA 6 به ۱۲ فقره جرم متهم شد – تی ام گیم

 • هکر GTA 6 به ۱۲ فقره جرم متهم شد – تی ام گیم

  دادستان‌ها به دادگاهی در لندن گفته‌اند که یک عضو نوجوان از گروه هک Lapsus$، اوبر (Uber) و شرکت ارائه دهنده خدمات مالی رولیت (Revolut) را هک کرده و سپس از توسعه‎‌دهندگان پرفروش‌ترین بازی ویدیویی، یعنی GTA اخاذی نموده است.

  تبلیغات

  گفته می‌شود که آریون کورتاج (Arion Kurtaj) 18 ساله، شرکت‌های رولیت و اوبر را در سپتامبر ۲۰۲۲ (شهریور ۱۴۰۱) هدف قرار داده و به اطلاعات حدود ۵۰۰۰ مشتری رولیت دسترسی پیدا کرده است. او همچنین نزدیک به ۳ میلیون دلار خسارت به اوبر زده.

  دادستان‌ها ادعا می‌کنند که او چند روز بعد، بازی استودیوی راکستار (Rockstar) را هک، و تهدید کرده که کد منبع دنباله Grand Theft Auto را در یک پیام که برای همه کارکنان راکستار ارسال می‌شود، منتشر خواهد کرد.

  او همچنین در کنار یک جوان ۱۷ ساله – که نامش فاش نشد – متهم به باج‌گیری از بزرگترین ارائه‌دهنده پهنای باند بریتانیا، یعنی BT Group، اپراتور تلفن همراه EE – بین ژوئیه تا نوامبر ۲۰۲۱ (تیر الی آبان ۱۴۰۰) – و درخواست باج ۴ میلیون دلاری است.

  این زوج که به گفته دادستان‌ها، «بازیگران کلیدی» Lapsus$ بوده‌اند، در فوریه ۲۰۲۲ (بهمن ۱۴۰۰)، شرکت سازنده تراشه انویدیا (Nvidia) را هک کرده و برای عدم انتشار داده‌های آن، درخواست وجه نقد کرده‌اند.

  هکر GTA 6 به ۱۲ فقره جرم متهم شد - تی ام گیم

  دادستان کوین بری (Kevin Barry)، هفته گذشته به اعضای هیئت منصفه در دادگاه سلطنتی Southwark لندن گفت که این جوان ۱۷ ساله، چند هفته پس از دستگیری وی در ارتباط با حمله به BT و EE، فضای ابری پلیس شهر لندن را هک کرده است.

  بری می‌گوید که کورتاج، بعداً یک سرقت سایبری انفرادی را آغاز می‌کند و دو روز بعد، قبل از هک کردن بازی‌های راکستار، ابتدا رولیت و سپس اوبر را هدف خود قرار می‌دهد.

  کورتاج توسط روانپزشکان ارزیابی شده و به نظر می‌رسد که برای محاکمه مناسب است؛ بنابراین هیئت منصفه به جای صدور حکم مجرم بودن یا بی گناهی، تعیین خواهد کرد که آیا او، اعمال ادعا شده را انجام داده است یا خیر.

  او به ۱۲ جرم شامل سه فقره باج خواهی، دو فقره کلاهبرداری و شش اتهام بر اساس قانون سوء استفاده از رایانه متهم شده است.

  نوجوان ۱۷ ساله نیز به اتهام دو فقره اخاذی، دو فقره کلاهبرداری و سه فقره اتهام تحت قانون سوء استفاده کامپیوتری مربوط به هک شرکت‌های BT و انویدیا در حال محاکمه است، اما او این اتهامات را رد می‌کند. جالب است بدانید این شخص، قبلاً به دو جرم تحت قانون سوء استفاده از رایانه و یک فقره کلاهبرداری اعتراف کرده.

  منبع: Reuters

  AminTSLTrash boatꪖꪜꫀꪀᧁꫀᣗArthur Stopشادمن 3باسم ابن اسحاقErfmedSina7294Old fashion GAMERمحمدامین حیدریکاکاسنگیCheesekillerrrmeysambSpider-ManBlack Swordsmanداداشیه جان مارسون𝙽𝚒𝚖𝚊 𝚂𝚑𝚊𝚖𝚜Mr bahal卂爪丨尺乙卂尺乇丨فرید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا