سرگرمی

دولت آمریکا استانداردهای صرفه‌جویی در مصرف سوخت را تغییر داد – تی ام گیم

 • دولت آمریکا استانداردهای صرفه‌جویی در مصرف سوخت را تغییر داد – تی ام گیم

  پیت بودجج وزیر ترابری ایالات متحده آمریکا و دکتر استیون کلیف معاون مدیر NHTSA در بیانیه‌ای مشترک استانداردهای جدید میانگین شرکتی راندمان سوخت (CAFE) را برای خودروهای مدل سال‌های 2024، 2025 و 2026 اعلام کردند. این دو از این استانداردها به عنوان یک پیروزی برای مصرف‌کنندگان یاد کردند چرا که با بهبود راندمان سوخت مبلغ به مراتب کمتری بابت سوخت خودرو در پمپ بنزین‌ها خواهند پرداخت.
   
  به گزارش تی ام گیم و به نقل از اسلش‌گیر، استانداردهای CAFE مشخص می‌کنند که یک خودرو یا کامیون سبک باید بتواند با یک گالن (کمتر از 4 لیتر) سوخت بپیماید. در مدل سال 2026، خودروها و کامیون‌های سبکی که در آمریکا به فروش می‌رسند باید بتوانند به طور متوسط 49 مایل به ازاء هر گالن (حدود 21 کیلومتر به ازاء هر لیتر) مصرف کند، که نسبت به استاندارد فعلی 28 مایل به ازاء هر گالن (حدود 12 کیلومتر به ازاء هر لیتر) بهتر است.
   
  اعلام این خبر در بحبوحه رسیدن به قیمت بنزین به رکوردی بی‌سابقه در آمریکا رخ می‌دهد که تا حدود زیادی به خاطر وضع تحریم‌ها علیه روسیه پس از حمله‌اش به اوکراین است. متاسفانه احتمالاً تغییرات CAFE تاثیری در کوتاه‌مدت بر بهای گاز نخواهد داشت، ولی وقتی نوبت به اجرائی شدن آن برسد تاثیری بزرگ بر ضرفه‌جویی در سوخت خواهد داشت. خودروهای مدل سال‌های 2024 و 2025 باید سالانه 8% راندمان سوخت خود را افزایش دهند، در حالی که راندمان سوخت برای مدل سال 2026 باید جهشی 10 درصدی داشته باشد.
   

  دولت آمریکا استانداردهای صرفه‌جویی در مصرف سوخت را تغییر داد - تی ام گیم

  تدوین‌کنندگان این مجموعه اخیر از استانداردها می‌گویند که این کار با کاهش مصرف سوخت به میزان بیش از 200 میلیارد گالن (حدود 800 میلیارد لیتر) تا سال 2050 باعث بهبود استقلال انرژی آمریکا خواهد شد.
   
  NHTSA پیشبینی کرده است که در صورتی که خودروسازان بخواهند افزایش قیمت محصولاتشان به علت این تغییرات در راندمان سوخت را به مصرف‌کنندگان انتقال دهند، هزینه به ازاء هر خودرو که مصرف‌کنندگان آمریکایی برای خودروهای جدید خواهند پرداخت حدود 1100 دلار تا سال مدل 2029 افزایش خواهد یافت. در عین حال، NHTSA تخمین زده است که «صرفه‌جویی در سوخت برای این خودروها افزایش معناداری خواهد داشت، و به طور متوسط حدود 1700 دلار (بدون تخفیف) خواهد بود».
   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا