اخبار روز

مستند تاریخچه‌ی ایکس باکس جایزه‌ی امی دریافت کرد – تی ام گیم

 • مستند تاریخچه‌ی ایکس باکس جایزه‌ی امی دریافت کرد – تی ام گیم

  مستند Power On: The Story of Xbox که سریالی شش قسمتی است و به پیشینه‌ی ایکس باکس می‌پردازد، در بخش Daytime از جوایز امی (Emmy Awards)، موفق به دریافت جایزه شد.

  این سریال که سال گذشته در یوتیوب منتشر شده بود و شامل مصاحبه با تمامی افراد شاخص تاریخ این پلتفرم می‌شود، جایزه‌ی بهترین تدوین سریالی که با یک دوربین فیلمبرداری شده است (Outstanding Single Camera Editing) را دریافت کرد.

  برای ساخت این سریال، از فیلم‌های خام آرشیوی بسیاری استفاده شد که بخشی از آن را شرکت مایکروسافت (Microsoft) از پیش در اختیار داشت و تا آن زمان منتشرشان نکرده بود. برای مشاهده‌ی این مستند می‌توانید به یکی از سرویس‌های رایگان یوتیوب، The Roku Channel ،Redbox و IMDB TV مراجعه نمایید.

  همچنین، جزئیات و فهرست قسمت‌های مختلف این مستند در این نشانی قابل مشاهده است.

  طی پخش زنده‌ی مراسم سالگرد بیست‌سالگی این پلتفرم که سال گذشته برگزار شد، مسئول بخش برنامه‌نویسی ایکس باکس یعنی تینا سامرفورد (Tina Summerford) درمورد ساخت این مستند گفته بود:

  این پروژه تقریباً سه سال پیش و با پرسشی ساده آغاز شد: «آیا داستان جذابی در پس تاریخچه‌ی ایکس باکس وجود دارد؟» همانطور که مشخص شد، پاسخ این پرسش مثبت بود؛ بنابراین، همکاری خود را با گروه مستندسازی که سابقه‌ی دریافت جایزه‌ی امی را داشتند، آغاز کردیم تا این داستان جذاب را روایت کنیم. هسته‌ی داستان به این می‌پردازد که چگونه گروهی کوچک از بازی‌بازانی که عضو مایکروسافت بودند، پروژه‌ی ایکس باکس را شروع کردند و این پروژه چگونه به منبع لذت بازیکنان مختلف این پلتفرم در سرتاسر جهان تبدیل شد.

  تینا سامرفورد

  Rebel2292مارکو تاجر ایتالیایی (دلال شامپو سیر پرژک)Pashmak..darhalkhabshadowRaminThe OutsiderAloy versusامینsamanعمو فیل کبیرBahramکاکاسنگیanti niggerFor Elden RingP.morganmeysambPlayground Gameshalker

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا