اخبار روز

شایعه: Media Molecule به عنوان بخشی از تعدیل نیروی پلی استیشن نزدیک بود بسته شود – تی ام گیم

 • شایعه: Media Molecule به عنوان بخشی از تعدیل نیروی پلی استیشن نزدیک بود بسته شود – تی ام گیم

  اگرچه شرکت سونی (Sony) در نهایت تصمیم گرفت استودیوی لندن (London Studio) را تعطیل کند، اما استودیوی مدیا مولکول (Media Molecule) نیز نامزد بسته شدن بود.

  تبلیغات

  پلی استیشن اخیراً اعلام کرد نیروی کار خود را تقریباً ۸ درصد کاهش خواهد داد که به معنای حدود ۹۰۰ اخراج است و با توجه به این تعداد، تعجبی ندارد که تأثیرات آن در سراسر شرکت احساس شود. تعدادی از استودیوهای اصلی و فرست پارتی قرار است مشاغل خود را کاهش دهند؛ بازی Twisted Metal از استودیوی فایراسپرایت (Firepsrite) لغو شد (در کنار گزارش‌هایی مبنی بر سمیت محیط کار در استودیو). همچنین استودیوی لندن نیز به طور کامل تعطیل گشت.

  روزنامه‌نگار، اتان گچ (Ethan Gach)، در خبرنامه اخیر خود ادعا کرده است که سونی در کنار استودیوی لندن، تعطیلی استودیوی مدیا مولکول (سازنده Dreams و LittleBigPlanet) را نیز بررسی کرده. در واقع، مدیا مولکول یکی دیگر از استودیوهای فرست پارتی پلی استیشن به شمار می‌رفت که نزدیک بود تعطیل گردد.

  به گفته اتان گچ، استودیوی لندن به دلیل پیشرفت کندی که در توسعه عنوان سرویس محور خود برای پلی استیشن ۵ داشت، بسته شد. با تغییر از واقعیت مجازی به توسعه کنسول و ورود به ژانری کاملا متفاوت، ظاهراً پیشرفت در این پروژه برای سونی رضایت بخش نبود و استودیوی لندن انتظار نداشت که بازی «به این زودی‌ها نور روز را ببیند».

  آخرین پروژه استودیوی مدیا مولکول، بازی Dreams بود که موفقیت بسیار مهمی کسب نمود (با امتیاز ۸۹ در متاکریتیک)؛ اما نتوانست مخاطبان زیادی را جذب کند تا برای مدتی طولانی در بازار باقی بماند. پشتیبانی از Dreams در سپتامبر سال گذشته (شهریور ۱۴۰۲) به پایان رسید و استودیوی مدیا مولکول تأیید کرد که روی بازی بعدی خود کار می‌کند؛ عنوانی که دنباله Dreams نخواهد بود.

  مارک هیلی (Mark Healey)، یکی از بنیانگذاران استودیوی مدیا مولکول که کارگردانی LittleBigPlanet ،LittleBigPlanet 2 و Dreams را نیز بر عهده داشت، سال گذشته استودیو را ترک کرد. در ماه اکتبر (مهر ماه)، مدیا مولکول حدود ۲۰ کارمند خود را اخراج نمود.


  نظر شما در این باره چیست؟ لطفاً در بخش نظرات سایت به ما اطلاع دهید.

  منبع: GamingBolt

  تبلیغات
  ∞هادی صفائیBioshockEzio Chaillono0ashil0oHELLO.BROTHER

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا