اخبار روز

شایعه: آمازون مسئول انتشار بازی Throne and Liberty خواهد بود – تی ام گیم

 • شایعه: آمازون مسئول انتشار بازی Throne and Liberty خواهد بود – تی ام گیم

  طبق گزارشی، آمازون گیمز (Amazon Games) ساخته‌ی نقش‌آفرینی MMO ان سی سافت (NCSoft) یعنی Throne and Liberty را در آمریکای شمالی و اروپا منتشر خواهد کرد.

  به گفته‌ی منابع این گزارش که در وبسایت کره‌ای Money Today منتشر شده است، مذاکرات این دو شرکت همچنان ادامه دارد، اما احتمال همکاری آن‌ها در انتشار بازی مذکور بسیار زیاد است.

  این نخستین باری نیست که آمازون گیمز به منظور انتشار یک عنوان MMO در کشورهای غربی، با بازی‌سازان کره‌ای همکاری می‌کند. در ماه فوریه، بازی Lost Ark، ساخته‌ی استودیوی اسمایل گیت (Smilegate)، نیز به همین شیوه روی استیم (Steam) انتشار یافت، 20 میلیون بازیکن را جذب خود کرد و حتی رتبه‌ی دوم تعداد بازیکن همزمان در تاریخ استیم را به دست آورد.

  ان سی سافت در ماه مارس از بازی Throne and Liberty رونمایی کرده بود. ابتدا قرار بود که این عنوان Lineage Eternal نام داشته باشد و دنباله‌ای بر ستایش‌شده‌ترین بازی این شرکت باشد، اما تصمیم ان سی سافت در نهایت تغییر کرد و این بازی به عنوانی مستقل تبدیل شد.

  تبلیغات

  استودیوی سازنده قصد دارد برای خلق تجربه‌ی PvE چالش‌برانگیز، از مواردی نظیر مبارزه‌ی همزمان با چند باس‌فایت بهره ببرد. سازندگان در رابطه با ویژگی‌های نسل‌بعدی این بازی که به آن جانی تازه می‌بخشد نیز گفتند:

  تلاش کردیم تا محیط بازی یک‌نواخت نباشد. حتی در یک منطقه‌ی مشخص، امکان دارد زمین به تناسب تغییرات آب‌وهوایی، و جریان نبرد بنا بر جهت وزش باد تغییر کند. احتمال برخورد شما با گروه‌های جدید و مختلف نیز وجود دارد. شیوه‌ی شکار و هدف از آن هم بنا بر موقعیت، مدام دچار تغییر می‌شود. زمین، محیط و بازیکن، سه عاملی هستند که بر یکدیگر تأثیر می‌گذارند و ما تلاش زیادی کرده‌ایم تا حتی در یک منطقه‌ی مشخص، نتایج متفاوتی رقم بخورد. در بازی Throne and Liberty، عوامل محیطی نظیر روز، شب و باد مدام در حال تغییرند. مثلاً زمانی که می‌خواهید تیری رها کنید، جهت و شدت وزش باد بر برد تیر اثر می‌گذارد یا اگر هنگام بارش باران از جادوی رعدوبرق استفاده کنید، ماهیت این مهارت از آسیب رساندن به تنها یک هدف در هوای آفتابی، به آسیب رساندن به تعداد بیش‌تری از دشمنان موجود در منطقه تغییر می‌کند. همچنین، عواملی وجود دارد که بر زمین تأثیر می‌گذارد. زمانی که جنگ در محاصره جریان دارد، چندین راه برای ورود به قلعه وجود دارد که شامل فاضلاب زیرزمینی آن قلعه نیز می‌شود. اگرچه، هنگامی که باران می‌بارد، این فاضلاب‌ها از آب پر می‌شوند و گذر از آن‌ها ناممکن خواهد شد. متقابلاً، بازیکن نیز می‌تواند بر محیط اثر بگذارد و با توجه به نیاز خود، حالت آن را دست‌خوش تغییر کند؛ مثلاً باعث خورشیدگرفتگی یا باران شدید شود.

  ان سی سافت

  بنا بر آخرین اعلام رسمی، بازی Throne and Liberty در سال جاری ابتدا برای رایانه‌های شخصی و سپس برای کنسول‌ها منتشر خواهد شد، اما در گزارش یادشده به احتمال تأخیر عرضه‌ی بازی تا سال 2023 اشاره شده است.

  meysamb

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا