اخبار روز

10 بازی محبوب که از مشکلات سرعت پیش‌روی رنج می‌برند – تی ام گیم

 • 10 بازی محبوب که از مشکلات سرعت پیش‌روی رنج می‌برند – تی ام گیم

  با این وجود که بسیاری از این بازی ها به نوبه خود عالی هستند، نمی‌توان این حقیقت که به نحوی از مشکلات پیش‌روی رنج می‌برند را کتمان کرد.

  چه در فیلم‌ها، رمان‌ها یا هر شکل از سرگرمی، سرعت پیش‌روی یک بحث حیاتی و مهم محسوب می‌شود. پس واضح است که بازی‌های ویدیویی نیز نیازمند توجۀ هرچه بیشتر به نحوۀ پی‌ریزی و پیشرفت داستان هستند، بازی‌بازان به چه میزان زمان برای اتمام محتویات مهم نیاز دارند و این موضوع برای تجربۀ کل محتویات به چه صورت خواهد بود. اگر سازنده از توجه به این موضوع سر باز زند، بازی‌ها ممکن است با تعداد کثیری از محتویات مواجه شوند که در بهترین حالت، منجر به تجربه‌ای آشفته می‌شود و در بدترین حالت، تجربه‌ای تکراری را ارائه می‌دهد. در همین راستا، 10 بازی با مشکلات پیش‌روی در مقاله زیر آورده شده‌اند.

  لطفاً توجه داشته باشید که بسیاری از این بازی‌ها به‌واقع خوب هستند و مشکلات پیش‌روی به هیچ وجه نشانگر بد بودن تجربۀ کلی آن‌ها نیست.

  Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain

  10 بازی محبوب که از مشکلات سرعت پیش‌روی رنج می‌برند - تی ام گیم

  تقریباً همه با داستان عجیب ساخت Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain به خوبی آشنایی دارند، موضوعی که در نهایت به جدایی خالق این سری یعنی هیدئو کوجیما (Hideo Kojima) و ناشر، کونامی (Konami)، ختم شد. با این حال که بازی از جهات بسیاری هنوز یک اثر عالی محسوب می‌شود، مشکلاتی در آن نمایان است؛ خصوصاً در بخش پیش‌روی. بازی بسیار قوی آغاز می‌شود و در حین این‌که شما را به دنبال آنتاگونیست خود می‌فرستد، مراحل به‌آرامی پیچیده‌تر می‌شوند، اما بعد از نقطۀ خاصی از بازی، مخاطبین موظف به اتمام مراحل تکراری می‌شوند که سختی و شرایط اضافی برای تکمیل آن افزایش می‌یابد. این کشش، به‌خصوص با در نظر گرفتن این‌که مراحل بازی‌های قبل چقدر گوناگون بودند، حس محدودکننده‌ای دارد. بدتر از آن، به پایان رساندن این مراحل، برای رسیدن به پایان‌بندی بازی حیاتی است.

  Days Gone

  10 بازی محبوب که از مشکلات سرعت پیش‌روی رنج می‌برند - تی ام گیم

  بازی Days Gone از استودیوی بند (Bend Studio)، عنوانی تفرقه‌انگیز میان طرفداران محسوب می‌شود. در حالی که عده‌ای کاملاً آن را یک اثر بی‌نظیر می‌دانند، عده‌ای دیگر استقبال چندان گرمی از آن به عمل نمی‌آورند که در کنار موارد دیگر، به بحث پیش‌روی آن نیز مربوط می‌شود. بسیاری از مأموریت‌های Days Gone یکنواخت و خسته کننده بودند. افزون بر این، ویژگی معروف بازی یعنی Freaker Hordes، از آن جایی که بازی‌بازان را محکوم به تکرار دوبارۀ مأموریت‌های یکنواخت بازی می‌کند، بیشتر زمان بازی را به خود اختصاص می‌دهد و باعث تجربه‌ای فرسایندۀ آن می‌شود.

  Death Stranding

  10 بازی محبوب که از مشکلات سرعت پیش‌روی رنج می‌برند - تی ام گیم

  عنوان Death Stranding، ساختۀ کوجیما پروداکشنز (Kojima Productions)، شاید به مزاج هرکسی خوش نیاید، اما می‌توان تحسین‌های بی‌پایان کسانی که از آن لذت می‌برند را همه جا دید. با این وجود، حتی متعصب‌ترین طرفداران آن هم موافقند که بازی از مشکلات پیش‌روی رنج می‌برد و این موضوع بیشتر از طبیعت گیم‌پلی Death Stranding نشأت می‌گیرد. در بیشتر لحظات تجربه، بازی مستلزم تحویل محموله‌ها از نقطه‌ای به نقطۀ دیگر است، در حالی که با موقعیت‌های طاقت‌فرسایی مثل BTها، Timefall و Muleها روبه‌رو می‌شوید، موقعیت‌هایی که بعد از مدتی خسته کننده می‌شوند. افزون بر آن، داستان بازی به شکلی ناسازگار پیش می‌رود و بخش اساسی از زمان اجرای بازی در برابر داستان کلی کسل‌کننده به نظر می‌رسد و این موضوع در مواقعی به طاقت‌فرسایی مذکور می‌افزاید. اما اگر بتوانید با این مشکلات کنار بیایید، Death Stranding تجربه‌ای منحصر به فرد را برای شما رقم خواهد زد.

  Fable 3

  10 بازی محبوب که از مشکلات سرعت پیش‌روی رنج می‌برند - تی ام گیم

  بازی Fable 3 یک روایت حماسی است که در سرزمین عرفانی Albion رخ می‌دهد و لازم است تا بازی‌بازان زمان زیادی را برای اتمام این اثر ماجراجویی صرف کنند. تنها داستان اصلی به نوبۀ خود 35 ساعت زمان لازم دارد، اما حتی همین زمان هم از مشکلاتی در پیش‌روی‌ رنج می‌برد که می‌توان آن را ناشی از پیشرفت خسیسانه و محتویات حذف شده دانست. رسیدن به این نتیجه که Fable 3 بیش از حد طولانی است، چندان غیرممکن نیست.

  تبلیغات

  Red Dead Redemption 2

  10 بازی محبوب که از مشکلات سرعت پیش‌روی رنج می‌برند - تی ام گیم

  بازی Red Dead Redemption 2 داستانی گسترده از دار و دستۀ Van Der Linde را روایت می‎کند که قصد دارد از آمریکای در حال تغییر، پیشی بگیرد. با این‌که مدت زمان لازم برای به پایان رساندن بازی به خودتان بستگی دارد، با این وجود، حتی برای اتمام مسیر اصلی داستان به چند ده ساعت زمان احتیاج دارید. البته که تمام مأموریت‌ها به یک میزان از جذابیت طراحی نشده‌اند و اگر صادقانه در مورد این اثر صحبت کنیم، بعضی قسمت‌های آن نسبت به دیگر بخش‌ها سرگرم کننده نیست. علاوه بر آن، حلقۀ تکراری مبارزه، کاورگیری و کشتن دشمنان نیز بعد از مدتی حوصله سر بر می‌شود و قدم برداشتن در این روایت طولانی از رستگاری را در مواقعی خسته‌کننده می‌کند. با وجود این موارد، منکر آن نمی‌توان شد که تکامل شخصیتی آرتور (Arthur) از هر جهت یک تجربۀ باارزش است.

  God of War 2018

  10 بازی محبوب که از مشکلات سرعت پیش‌روی رنج می‌برند - تی ام گیم

  سانتا مونیکا (Santa Monica) یک ترکیب عالی از داستان صریح و مبارزۀ هیجان‌انگیز را با God of War 2018 ارائه داد، ولیکن همین موضوع می‌تواند در مواقعی با پیش‌روی آن ناهمخوانی داشته باشد. بازی قوی شروع می‌شود و در ارائۀ مکانیک‌های تازه عالی عمل می‌کند و اگر در مسیر اصلی داستان بمانید، God of War در پیش‌روی حس خوبی القاء می‌کند، اما آن‌هایی که می‌خواهند چالش‌های سخت‌تر مثل مبارزات Valkyrie را به اتمام برسانند، نیازمند مجهز شدن به تجهیزات سطح بالا دارند تا حداقل شانسی برای پیروزی در برابر این هیولاها داشته باشند، که به‌شدت می‌تواند پیش‌روی کلی را بر هم زند و بازی را به قلمروی تکرار بکشاند.

  Fallout 4

  10 بازی محبوب که از مشکلات سرعت پیش‌روی رنج می‌برند - تی ام گیم

  عنوان Fallout 4 یک بازی جهان آزاد پساآخرالزمانی وسیع، پر از مأموریت‌ها و شخصیت‌های جالب است. با این‌که بخش اصلی داستان به‌خودی‌خود طولانی نیست، بیشتر اوقات، لازم است که به انجام چندین مأموریت جانبی برای ارتقای سطح شخصیت خود بپردازید. این مراحل جانبی اصلاً بد نیستند، اما ممکن است برای کسانی که می‌خواهند تنها در مسیر اصلی قدم بردارند، به‌شدت مانع ایجاد کند.

  Persona 5 Royal

  10 بازی محبوب که از مشکلات سرعت پیش‌روی رنج می‌برند - تی ام گیم

  ای اثر را به راحتی می‌توان یکی از طولانی‌ترین بازی‌های لیست نامید. Persona 5 پر از محتویات بی‌نظیر است که بازی‌بازان را برای صدها ساعت سرگرم نگه می‌دارد. علاوه بر کمپین صد ساعتی نسخۀ اصلی، Persona 5 Royale حجمی از محتویات تازه، از قبیل افزودن ترم سوم، مکان‌ها و رویدادهای تازه و موارد دیگر را شامل می‌شود. اگرچه این عنوان داستان کاملاً جذاب و به راحتی ارزش تجربۀ را دارد، بعد از مدتی ممکن است از سلاخی کردن هیولاها و محاصره شدن در سیاه‌چاله‌ها خسته شوید؛ از آن جهت که حس می‌کنید بازی بیشتر از آن‌چه لازم است کش پیدا می‌کند.

  Tales of Arise

  10 بازی محبوب که از مشکلات سرعت پیش‌روی رنج می‌برند - تی ام گیم

  در شباهت با Persona 5 که دربارۀ آن بحث کردیم، Tales of Arise نیز یک ماجراجویی وسیع در سرزمینی خیالی پر از دشمنان و هیولاهای متنوع است. پیش رفتن در Tales of Arise همت زیادی می‌طلبد و حتی در کم‌ترین حالت، حدود پنجاه ساعت زمان می‌برد. این بازۀ طولانی با نویسندگی غیر متعارف و تکه‌های داستانی‌ای که به خوبی روایت را پیش نمی‌برند، حتی طولانی‌تر نیز به نظر می‌رسد.

  Pokemon Sun and Moon

  10 بازی محبوب که از مشکلات سرعت پیش‌روی رنج می‌برند - تی ام گیم

  عنوان Pokemon Sun and Moon یک بازی خوب با محتویات جذاب و سرگرم‌کننده است، اما لیست بلندبالایی از مشکلات پیش‌روی در آن مشاهده می‌شود. بازی Pokemon Sun and Moon با محتویاتی متنوع و پیش‌روی مناسب داستان، قوی آغاز می‌شود، اما از آن جایی که مخاطبین ملزم به انجام مبارزات پی‌درپی کم ارتباط با پیشرفت داستان هستند، رفته رفته بازی به یک ماجراجویی بی‌هدف پس‌رفت می‌کند که می‌تواند در این بازه، طاقت فرسا شود.

  منبع: Gamingbolt

  ArnaldPashmak..darhalkhabحاج عرفانTlou part 2 game of the centuryLone wolf🅹🄰🆅🄰🅳 6҉ 2҉meysambmatrix4221489Alborzfarshadxهادی صفاییPaprikaLucciola BalladPlayground Gamesامیر گیمرvafadarmasoud pc gamerNimaBlackCityKratosmore

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا