اخبار روز

گزارش: مایکروسافت در حال کار روی تراشه‌ای بهبود یافته برای ایکس باکس سری ایکس است – تی ام گیم

 • گزارش: مایکروسافت در حال کار روی تراشه‌ای بهبود یافته برای ایکس باکس سری ایکس است – تی ام گیم

  به گفته یکی از خبرنگاران فعال در حوزه‌ی فناوری، شرکت مایکروسافت در حال تلاش است تا تراشه‌ای بهبود یافته برای کنسول ایکس باکس سری ایکس طراحی کند.

  تغییر تراشه‌ها به مرور زمان در کنسول‌های بازی رخ می‌دهند و این موضوع امری مرسوم است. این امر معمولاً با هدف طراحی یک تراشه‌ی خنک‌تر و کارآمدتر صورت می‌گیرد و تاثیر ملموسی در عملکرد یک سخت‌افزار ندارد و فایده‌ی آن نیز عمدتاً به کاهش هزینه‌ی تولید خلاصه می‌شود. به هر ترتیب، برد سمز (Brad Sams) به عنوان یکی از روزنامه‌نگاران فعال در حوزه‌ی بازی‌های ویدیویی و فناوری اخیراً با انتشار ویدیویی در کانال یوتوبی خود ادعا کرد که شرکت مایکروسافت برنامه‌ریزی‌هایی برای توسعه‌ی یک تراشه‌ی بهبود یافته برای کنسول ایکس باکس سری ایکس خود کرده است.

  وی گفت:

  من معتقدم که این موضوع حقیقت دارد … من می‌دانم که شرکت مایکروسافت تجدید نظرهایی در مورد تراشه کرده است.

  حال، آیا ما شاهد بهبود عملکرد خواهیم بود و آیا چیز متفاوتی خواهیم دید؟ به اعتقاد من خیر، چرا که همواره شرکت مایکروسافت در حال تغییر تراشه‌ی کنسول‌های خود بوده و آن‌ها را با یک نسخه‌ی خنک‌تر و کارآمدتر جایگزین می‌کند و این کار تنها هزینه‌های تولید کنسول‌ها را کاهش می‌دهد.

  البته، نباید از ذکر این موضوع غافل شویم که توسعه‌ی یک تراشه‌ی جدید لزوماً به معنای تغییر تراشه‌ی کنسول ایکس باکس سری ایکس نیست و ممکن است که شرکت مایکروسافت این تراشه را در کنسول میان‌نسلی و قدرتمندتر خود مورد استفاده قرار دهد.

  از طرفی دیگر، کنسول ایکس باکس وان ایکس در سال 2017 یعنی 5 سال پس از عرضه‌ی ایکس باکس وان در دسترس قرار گرفت. بنابراین، اگر مایکروسافت علاقه‌مند به حفظ ریتم عرضه‌ی کنسول میان‌نسلی خود است، احتمالاً توسعه‌ی آن در دوره‌ی زمانی فعلی باید آغاز شود.

  همچنین، در حالی که موجودی هر سه کنسول نسل جدید همچنان با مشکل کمبود تراشه مواجه است، اما به‌نظر می‌رسد که شرکت مایکروسافت در حال سپری کردن این برهه‌ی دشوار است و اخیراً نیز موجودی‌های این کنسول به میزان قابل توجه‌ای افزایش پیدا کرده‌اند. در واقع، کنسول‌های نسل جدید ایکس باکس هم اکنون از طریق فروشگاه‌های رسمی مایکروسافت به سادگی قابل خرید هستند و این موضوع نشان از آمادگی این شرکت برای برداشتن قدم‌های بعدی خود در نسل جدید است.

  از طرف دیگر، فروش ماهانه‌ی کنسول‌های نسل جدید ایکس باکس در اروپا برای اولین بار در ماه فوریه‌ی میلادی بالاتر از آمار ثبت شده برای پلی استیشن 5 بود و این موضوع نیز می‌تواند به ادعاهای فوق مهر تایید بزند.

  Squatlatexah1372M.MTLone WolfGramy kIlya gamermeysambSkyrim : The Elder Scrolls Vمرد شیش تیغ مرئیImmortal Spartanاینسایدر استخونیanti niggeramir_hasanpoorfarshadxعلیAloy versusP.morganBahram Palang

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا