اخبار روز

پرانیکس رفع فیلتر شد؟ – تی ام گیم

 • پرانیکس رفع فیلتر شد؟ – تی ام گیم

  پرانیکس یکی از دو سرویس گیمینگ ابری داخلی بعد از حذف محتواهای مجرمانه رایانه ای و اجرای نظام رده بندی سنی اسرا رفع فیلتر شد و اکنون هر دو سرویس گیمینگ ابری داخلی (پلی پاد و پرانیکس) در دسترس هستند.

  به گزارش تی ام گیم از برنا، پیگیری‌ها نشان می‌دهد که برخلاف ادعای شبکه های ماهواره ای فارسی زبان که تلاش کردند فیلتر سرویس های استریم بازی شامل توییچ و پرانیکس را به رویکرد دولت سیزدهم نسبت دهند اما دولت سیزدهم همواره مدافع افزایش سهم کسب و کارهای سالم داخلی در حوزه بازی های رایانه‌ای بوده است و این دو سرویس به درخواست دو نهاد مختلف فیلتر شده‌اند. سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر (ساترا) اخیرا مسئولیت درخواست فیلتر توییچ را پذیرفته است. بنیاد ملی بازی‌های رایانه ای نیز هر چند پیگیری اولیه فیلتر پرانیکس را انجام داده بود اما پس از حذف محتواهای مجرمانه و رعایت نظام رده بندی سنی اسرا، درخواست رفع فیلتر این سرویس را به دبیرخانه کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه رایانه ای ارسال کرد، این سرویس هم اکنون رفع فیلتر شده است و در دسترس عموم قرار دارد.

  هر چند احتمال رفع فیلتر توییچ بسیار ضعیف است اما ممکن است سرویس گیم آپارات نیز موقتا به درخواست برخی نهادهای متولی برای سالم سازی محتوای آن فیلتر شود.

  بررسی رویکرد بنیاد ملی بازی‌های رایانه ای، در دولت سیزدهم نشان می‌دهد که این سازمان موافق فیلتر و محدودیت دراز مدت سامانه های داخلی نیست و تلاش دارد با همکاری فعالان صنعت گیم نسبت به سالم سازی این فضا اقدام کند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا