اخبار روز

بازی Elden Ring بدون احتساب FIFA و Call of Duty، بزرگ‌ترین لانچ انگلستان از زمان Red Dead Redemption 2 را داشته است – تی ام گیم

 • بازی Elden Ring بدون احتساب FIFA و Call of Duty، بزرگ‌ترین لانچ انگلستان از زمان Red Dead Redemption 2 را داشته است – تی ام گیم

  بازی Elden Ring با پشت سر گذاشتن دو بازی پرطرفدار Cyberpunk 2077 و Assassin’s Creed Valhalla، یکی از بهترین لانچ‌ها در چند سال اخیر را تجربه کرده است.

  بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی GSD حول مجموع فروش فیزیکی و دیجیتالی، بازی Elden Ring بزرگ‌ترین لانچ انگلستان از زمان Call of Duty: Vanguard را تجربه کرده است.

  عنوان Elden Ring بیش از 2.5 برابرِ انحصاری جدید پلی استیشن یعنی Horizon: Forbidden West فروش داشته است. در حقیقت، اگر دو فرنچایز FIFA و Call of Duty را کنار بگذاریم، اثر جدید فرام سافتور پس از Red Dead Redemption 2 که در اکتبر سال 2018 عرضه شد، بزرگ‌ترین لانچ انگلستان محسوب می‌شود.

  پیرامون مبحث «فروش در هفته‌ی اول»، Elden Ring فراتر از هر دو عنوان Assassin’s Creed Valhalla و Cbyerpunk 2077 می‌رود که خود موفقیت‌های گسترده‌ای را کسب کرده بودند. البته باید به این نکته توجه کنید که محتویات مربوط به نینتندو در آمار حضور ندارند.

  طبق جزئیات منتشر شده که هر دو فروش فیزیکی و دیجیتالی را پوشش می‌دهد، 68 درصد فروش Elden Ring دیجیتالی بوده است که ایکس باکس و PC عامل اصلی آن بوده‌اند. بیش از 85 درصد فروش روی ایکس باکس و 73 درصد فروش روی PC به صورت دیجیتالی انجام شده و تنها 50 درصد فروش بازی روی کنسول‌های پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 به صورت دیجیتالی بوده است.

  اگر وارد فروش کل شویم که مجموعی از خرید دیجیتالی و فیزیکی است، 41 درصد فروش Elden Ring روی پلتفرم‌های پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5، 30 درصد روی PC و 29 درصد مابقی روی پلتفرم‌های ایکس باکس بوده است.

  با موفقیت Elden Ring، بازی Horizon Forbidden West در جدول فروش دیجیتال به علاوه‌ی فیزیکی به رتبه‌ی دوم و در جدول مخصوص به فروش دیجیتال پس از FIFA 22 به رتبه‌ی سوم سقوط می‌کند.

  جدول پرفروش‌ترین بازی‌های بریتانیا به صورت دیجیتالی:

  نام بازی رتبه‌
  Elden Ring ۱
  FIFA 22 ۲
  Horizon: Forbidden West ۳
  GTA 5 ۴
  Horizon: Zero Dawn ۵
  Assassin’s Creed Valhalla ۶
  NBA 2K22 ۷
  Uncharted: The Nathan Drake Collection ۸
  XCOM 2 ۹
  Grid Legends ۱۰

  جدول پرفروش‌ترین بازی‌های بریتانیا دیجیتال + فیزیکی:

  نام بازی رتبه‌
  Elden Ring ۱
  Horizon: Forbidden West ۲
  FIFA 22 ۳
  GTA 5 ۴
  Pokemon Legends: Arceus ۵
  Horizon: Zero Dawn ۶
  Call of Duty: Vanguard ۷
  Assassin’s Creed Valhalla ۸
  Mario Kart 8 Deluxe ۹
  GTA: The Trilogy: The Definitve Edition ۱۰
  ZFBKurosmeysambSEYED XBOXDipper pines (s-n)REZA_GTXSquatlatexعلیpeyman131Reza.vergil2maxVito scalettaalinerdMehdia_StEllieCapitanJust GOD OF WARshadowSamulmore

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا