سرگرمی

ممنوعیت استفاده از رایانه‌های خارجی در مراکز دولتی چین – تی ام گیم

 • ممنوعیت استفاده از رایانه‌های خارجی در مراکز دولتی چین – تی ام گیم

  منابع آگاه به بلومبرگ گفتند: از کارمندان سازمانهای دولتی چین پس از بازگشت از تعطیلات یک هفته ماه مه خواسته شده است رایانه‌های شخصی خارجی را با دستگاههایی تعویض کنند که با سیستم عامل ساخت چین کار می کنند. تحت این طرح که با دستور مقامات دولتی مرکزی اجرا می شود، احتمالا حداقل ۵۰ میلیون دستگاه رایانه در سطح دولت مرکزی تعویض می شوند.

  به گزارش تی ام گیم از ایسنا، این تصمیم گامی به جلو برای کارزار یک دهه ای چین برای جایگزینی فناوری بومی با فناوری وارداتی است که همه حوزه ها از نیمه رساناها تا تجهیزات شبکه و گوشیهای تلفن همراه را دربرمی گیرد. این اقدام احتمالا تاثیر مستقیمی روی فروش شرکتهای آمریکایی هیولت پاکارد و دل خواهد گذاشت.

  اقدام مذکور همچنین بارزکننده نگرانیهای رو به رشد پکن درباره امنیت اطلاعات و اعتماد به سخت افزار بومی است. بزرگترین سازندگان لپ تاپ و سرور جهان اکنون شامل لنوو، هواوی تکنولوژی و اینسپور هستند و طراحان داخلی مانند کینگ سافت و استاندارد سافت وار هم در تولید نرم افزاری اداری که جایگزین محصولات شرکتهایی نظیر مایکروسافت و ادوب می شوند، پیشرفتهای سریعی داشته اند.

  بر اساس گزارش بلومبرگ، منابع آگاه می گویند طرح تعویض رایانه‌های خارجی در مرحله بعد، به دولتهای استانی گسترش پیدا خواهد کرد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا