اخبار روز

فروش GPUها در سه ماهه گذشته بیشترین کاهش را از زمان رکود اقتصادی سال 2009 داشته است – تی ام گیم

 • فروش GPUها در سه ماهه گذشته بیشترین کاهش را از زمان رکود اقتصادی سال 2009 داشته است – تی ام گیم

  یک گزارش جدید ادعا می‌کند که فروش پردازنده‌های گرافیکی (GPU) مبتنی بر PC در سه ماهه گذشته نسبت به مدت مشابه در سال 2021، حدود 25 درصد کاهش یافته است.

  طبق گزارش وب‌سایت Jon Peddie Research، در مجموع حدود 75.5 میلیون پردازنده‌ی گرافیکی در سه ماهه سوم سال 2022 به فروش رفته‌اند و بر اساس پیش‌بینی این منبع، فروش کارت‌های گرافیکی بین سال‌های 2022 تا 2026 حدود 2.8 درصد افزایش می‌یابد. با این حال، یافته‌های منبع مذکور نشان می‌دهد که مجموع فروش کارت‌های گرافیکی در سه ماهه سوم 2022، شامل انواع پردازنده‌های گرافیکی روی پلتفرم‌های اپلیکیشن، در مقایسه با سه ماهه سوم 2021 حدود 25.1 درصد کاهش یافته است.

  بر اساس این گزارش، این کاهش فروش پردازنده‌های گرافیکی بزرگترین افت از زمان رکود اقتصادی سال 2009 به شمار می‌رود. در حالی که گزارش اخیر اشاره می‌کند که سه ماهه سوم معمولاً بیشترین رشد را در مقایسه با سه ماهه قبل دارد، اما با این حال مجموع فروش پردازنده‌های گرافیکی در سه ماهه سوم 2022 نسبت به سه ماهه دوم سال جاری میلادی حدود 10.3 درصد کاهش یافته است.

  جان پدی، مدیر سایت Jon Peddie Research، دلایل احتمالی در خصوص افت فروش پردازنده‌های گرافیکی را بیان می‌کند.

  همه‌ی شرکت‌ها دلایل مختلف و بعضاً مشابهی را برای رکود ارائه کردند. کمرنگ شدن استخراج رمز ارز، قوانین کشور چین، تعطیلی‌ها، تحریم‌های کشور آمریکا، وضعیت کاربران در از افزایش خرید در دوران کرونا، اثر آزبورن بر AMD در حالی که گیمرها منتظر بردهای افزودنی گرافیکی (AIB) جدید هستند، تورم و قیمت‌های بالاتر AIB‌ها و کمبود موجودی اضافی از جمله‌ی این دلایل کاهش فروش پردازنده‌های گرافیکی به شمار می‌روند.

  با این حال، جان پدی خاطرنشان کرد که این افت لزوماً نشانه‌ای از وجود یک بحران بزرگ نیست. وی در ادامه گفت:

  تبلیغات

  به طور کلی احساس می‌شود که فروش پردازنده‌های گرافیکی در سه ماهه چهارم کاهش یابند اما میانگین قیمت‌های فروش افزایش می‌یابد و وضعیت عرضه به خوبی پیش می‌رود و همه یک تعطیلات پایان سال خوب خواهند داشت.

  EA GAMERParham_ShPorfosor🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷گیمری عادی

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا