اخبار روز

گوگل‌پلی در مظان اتهامات جدید – تی ام گیم

 • گوگل‌پلی در مظان اتهامات جدید – تی ام گیم

  اپیک گیمز و مچ گروپ سعی دارند شکایت خود علیه گوگل را گسترده تر کنند تا اتهامات بیشتری علیه این شرکت را در بر گیرد.

  به گزارش تی ام گیم از مهر، طبق درخواستی که روز جمعه در یک دادگاه فدرال ایالت کالیفرنیا ثبت شده، این دو شرکت گوگل را متهم کرده اند به توسعه دهندگانی که ابزار و توانایی ایجاد فروشگاه های اپ رقیب اندروید را دارند، رشوه می دهد.

  اپیک و مچ گروپ به طور خاص به توافقنامه ای مانند «پروژه Hug» اشاره کرده اند. گوگل طی این توافقنامه که بعداً «برنامه سرعت اپ ها و بازی ها» نام گرفت میلیون ها دلار صرف کرد تا برخی از توسعه دهندگان محبوب را از اپ استور دور نگاه دارد.

  در بخشی از شکایت نامه آمده است: چنین توافقنامه هایی با هدف متوقف کردن توسعه دهندگان برنامه از ایجاد اپ استورهای رقیب بسته شده اند. همچنین با انجام چنین اقدامی گوگل قانون «شرمن» (قانون اصلی آنتی تراست آمریکا) را نقض کرده است. تحت قانون شرمن نیازی نیست شاکی در دادگاه نشان دهد یک رفتار خاص چگونه بر بازار تاثیر گذاشته زیرا به طور کلی چنین اقداماتی ( ثابت نگه داشتن قیمت به عنوان مثال) رقابت را کاهش می دهد.

  گوگل در بیانیه ای اعلام کرد با این درخواست شاکیان مخالف است و گفت: اپیک و مچ گروپ ادعاهای خلاف واقع بیشتری به شکایت نافرجام خود می افزاید و ما نیز آماده ایم همه چیز را در دادگاه مشخص کنیم.

  در بخش دیگری از بیانیه این شرکت آمده است: ادعاهای اپیک و مچ گروپ براساس برنامه ای است که برای توسعه دهندگان انگیزشی فراهم می کرد تا هنگام عرضه نسخه آپدیت شده محتوای خود سریع تر به کاربران گوگل پلی دسترسی یابند. این برنامه از ایجاد اپ استورهای رقیب جلوگیری نمی کرد. در حقیقت برنامه مذکور نشان می دهد. گوگل پلی به طور عادلانه با رقبایش برای توسعه دهندگان رقابت می کند.

  این درحالی است که اوایل سال جاری میلادی اپیک و مچ گروپ توافقنامه های موقتی با گوگل امضا کردند تا زمان حل شدن اختلافات، اپلیکیشن هایشان در گوگل پلی باقی بماند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا