اخبار روز

چهار سناتور آمریکایی عمیقاً نگران ادغام ایکس باکس و اکتیویژن هستند – تی ام گیم

 • چهار سناتور آمریکایی عمیقاً نگران ادغام ایکس باکس و اکتیویژن هستند – تی ام گیم

  چهار سناتور امریکایی اعلام کردند که “عمیقاً نگران” ادغام اکتیویژن و ایکس باکس هستند، چرا که این موضوع ممکن است حقوق کارمندان متضرر را تهدید کند.

  یکی از بزرگترین و حتی شاید بزرگترین خبرهای تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی در ماه ژانویه‌ی سال جاری میلادی اعلام شد و طی آن، شرکت مایکروسافت با پرداخت مبلغ بسیار عجیب 68.7 میلیارد دلاری شرکت اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) را که لقب بزرگ‌ترین ناشر غربی بازی‌های ویدیویی را یدک می‌کشد خریداری کرد. این خرید مالکیت آی‌پی‌های فراوانی از جمله Call of Duty و Warcraft و حتی Crash Bandicoot را به مایکروسافت می‌بخشد.

  البته، این خرید به دلیل وسیع بودن باید ابتدا توسط چندین مرجع مختلف به خصوص سازمان FTC بررسی شده و سپس تایید شود. اما روز پنجشنبه، چند سناتور آمریکایی به نام‌های الیزابت وارن (Elizabeth Warren)، برنی سندرز (Bernie Sanders)، شلدون وایت‌هاوس (Sheldon Whitehouse) و کوری بوکر (Cory Booker) طی نامه‌ای به لینا خان (Lina Khan) به عنوان رئیس سازمان FTC نگرانی‌های خود را در باب این قرارداد ابراز کردند. این سناتورها با اشاره به مواردی از قبیل سوء رفتار جنسی و تبعیض در شرکت اکتیویژن بلیزارد، اعلام کردند که این ادغام ممکن است که حوادث اخیر به وقوع پیوسته در شرکت اکتیویژن را تحت شعاع قرار دهد.

  در این نامه چنین آمده است که:

  پیشنهاد ادغام (اکتیویژن و ایکس باکس) باعث شده تا تلاش‌های سابق کارمندان برای مجاب کردن مسئولین اکتیویژن بلیزارد به پاسخگویی تحت شعاع قرار بگیرد. بیش از 1800 کارمند اکتیویژن بلیزارد با امضای نامه‌ای از آقای بابی کوتیک (Bobby Kotick) خواستار استعفا و کناره‌گیری بودند.

  با این حال، قرارداد پیشنهادی مایکروسافت با اکتیویژن بلیزارد از سمت آقای کوتیک محافظت می‌کند و او را حداقل تا سال 2023 در سمت مدیرعاملی خود نگه می‌دارد و وی می‌تواند صدها میلیون سودآوری برای خود داشته باشد و در صورت عدم کناره‌گیری به صورت داوطلبانه، مبلغی معادل 14.5 میلیون دلار را نیز دریافت خواهد کرد.

  این عدم پاسخگویی، علی‌رغم درخواست سهامداران، کارمندان و عموم مردم مبنی بر مسئولیت پذیری کوتیک در قبال شرایطی که ایجاد کرده است، بخش غیرقابل قبولی از قرارداد خرید اکتیویژن توسط مایکروسافت خواهد بود.

  در پاسخ این نامه، سخنگوی شرکت اکتیویژن در گفت و گویی با نشریه‌ی وال استریت ژورنال گفت که هیچ ترتیبات اضافی دیگری برای پرداخت غرامت به شخص کوتیک در رابطه با قرارداد مایکروسافت انجام نشده و این معامله برای همه‌ی سهام‌داران و کارکنان کاملاً قانع کننده است.

  در ادامه لیزا تانزی (Lisa Tanzi) به عنوان معاون شرکت مایکروسافت و مشاور عمومی در رابطه با موضوع بهبود شرایط حاکم بر محیط کار به نشریه‌ی WSJ گفت:

  ما معتقدیم که شرکت اکتیویژن بلیزارد به پیشرفت خود ادامه خواهد داد و ما متعهد به پیشرفت بیشتر پس از بسته شدن قراردادمان هستیم.

  Amir mohsenA,shChiefmeysambwoooooooowPARASITE EVE 2Tlou part 2 game of the centuryPlaystation & xbox & xiaomi.P.morganمرد شیش تیغ مرئیKing Jim Ryan ☢︎︎Bahram PalangHasan0930اینسایدر استخونیBlizzardVahid3333Gramy kamir_hasanpoorexampleAldiamore

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا