سرگرمی

گوشی‌ اندرویدی شما پس از چند سال ممکن است بی‌ارزش شود – تی ام گیم

 • گوشی‌ اندرویدی شما پس از چند سال ممکن است بی‌ارزش شود – تی ام گیم

  وقتی افراد می‌خواهند گوشی‌هوشمندشان را بفروشند تا یک مدل به‌روز بخرند، اینکه یک آیفون باشد یا یک دستگاه اندرویدی می‌تواند تفاوت چشمگیری برایشان رقم بزند. اگر یک گوشی هوشمند اندرویدی بخرید این دستگاه پس از تنها چند سال ممکن است بی‌ارزش شود.
   
  به گزارش تی ام گیم و به نقل از زددینت، یک سایت معامله‌گری تلفن همراه با نام BankMyCell گزارشی درباره ارزش فروش‌مجدد 50 گوشی هوشمند منتشر کرده است که ممکن است برای دارندگان دستگاه‌های اندرویدی قدری ترسناک باشد.
   
  به عنوان مثال:
  – قیمت دستگاه‌های پرچمدار اندرویدی، در یک دوره سه ساله، با سرعتی دو برابر آیفون‌ها افت می‌کند.
  – سرعت افت ارزش بازفروش گلکسی S21/S20 سامسونگ در مقایسه با مدل‌های همرده‌شان، یعنی آیفون 12 یا 11، دو برابر است.
  – گوشی‌های تاشو نسل‌بعدی مانند گلکسی زد فولد 3 تنها ظرف مدت 5 ماه از آغاز عرضه به بازار تا نیمی از ارزش خود را دست دادند.
  – ارزش معاوضه‌ای گوگل پیکسل و وان‌پلاس ظرف مدت 30 روز تقریباٌ نصف شد.
  – دستگاه‌های اندرویدی ارزان‌قیمت (اقتصادی) ظرف مدت 1 سال به طور متوسط 41.82% از ارزش خود را از دست داده و پس از 3 تا 4 سال بی‌ارزش شدند.
   

  گوشی‌ اندرویدی شما پس از چند سال ممکن است بی‌ارزش شود - تی ام گیم

  البته وضعیت برای آیفون هم همیشه بهتر از اندرویدی‌ها نیست. به عنوان مثال، آیفون اس‌ای 2020 در هشت ماه نخست همان سال 38.32% از ارزش خود را از دست داد، و در سال بعد هم 48.74% دیگر ارزش آن کم شد، تا به این ترتیب رکوردار تاریخ افت قیمت دستگاه‌های آیفون را به خود اختصاص دهد.   
   
  در مقایسه آیفون و اندرویدی‌ها، کاملا مشخص است که کدام پلتفرم از جنبه حفظ ارزش بهتر است:
  – در بازه زمانی سال 1 تا 4 از عرضه، افت ارزش متوسط سالانه یک آیفون جدید 14.80% ارزش معاوضه‌ای اصلیش می‌شود، در حالی که دستگاه‌های اندرویدی 32.18% از ارزش خود را از دست دادند.
  – پس از 4 سال، آیفون‌ها 47.49% از ارزش معاوضه (بای‌بک) خود را از دست دادند، در حالی که این عدد برای گوشی‌های اندرویدی پرچمدار به طور متوسط 78.94% بوده است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا