اخبار روز

ویکی‌پدیا رفع فیلتر شد – تی ام گیم

 • ویکی‌پدیا رفع فیلتر شد – تی ام گیم

  شهباز شریف، نخست وزیر پاکستان پس از این که مشخص شد این ممنوعیت، اقدام مناسبی برای محدود کردن دسترسی به محتوای موهن است، به مقامات دستور داد ویکی‌پدیا، رفع فیلتر شود. دفتر نخست وزیر پاکستان در بیانیه‌ای اعلام کرد پیامدهای ناخواسته این ممنوعیت بر مزایای آن سنگینی می‌کند.

  به گزارش تی ام گیم از ایسنا، سازمان مخابرات پاکستان، چهارشنبه گذشته دسترسی به ویکی‌پدیا را کند کرده و به این دایره المعارف آنلاین ۴۸ ساعت مهلت داده بود محتوایی که موهن تلقی می‌شود را حذف کند یا مسدود خواهد شد. ظاهرا ویکی‌پدیا توجهی نکرده و سازمان مخابرات پاکستان هم این سایت را روز جمعه فیلتر کرده بود.

  نخست وزیر پاکستان، یک کمیته هیات دولت را تشکیل داده تا به بررسی و ارائه تدابیر فنی جایگزین حذف یا مسدود کردن دسترسی به محتوای مورد ایراد ارسال شده در ویکی‌پدیا و سایتهای دیگر بپردازند. این کمیته مامور ارائه پیشنهادهایی برای کنترل محتوای غیرمجاز به شیوه متوازن شده است.

  بر اساس گزارش وب سایت انگجت، شریف به این کمیته یک هفته مهلت داده است تا توصیه‌های خود را به هیات دولت ارائه کند. به این ترتیب، اعضای این کمیته برای بررسی و تحلیل ملاحظات زیادی که در خصوص نظارت بر محتوا وجود دارد، فرصت زیادی ندارند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا