سرگرمی

خودروی ملکه الیزابت دوم، دومین خودروی گرانقیمت جهان، چه ویژگی‌هایی داشت؟ – تی ام گیم

 • خودروی ملکه الیزابت دوم، دومین خودروی گرانقیمت جهان، چه ویژگی‌هایی داشت؟ – تی ام گیم

  در 8 سپتامبر 2022، کاخ باکینگهام درگذشت ملکه دیرینه بریتانیا، الیزابت دوم، را در سن 96 سالگی اعلام کرد. وی پیش از فوتش هرگز از دو چیز دور نماند: سگ‌های نژاد کورگی‌اش و یک لیموزین بنتلی اختصاصی که غالباٌ در حال سفر با آن مشاهده می‌شد.
   
  به گزارش تی ام گیم و به نقش از اسلش‌گیر، بنتلی ملکه کارکردی مشابه با لیموزین کادیلاک رییس‌جمهور آمریکا، موسوم به The Beast، داشت؛ کار آن حمل‌ونقل الیزابت دوم به هر جایی که نیاز داشت در وضعیتی ایمن، سریع و راحت بود. همانطور که کادیلاک ریاست‌جمهوری بیش از آنکه شبیه یک وسیله نقلیه لوکس باشد یک خودروی پرسنلی زرهی به شمار می‌رود، لیموزین ملکه نیز یک بنتلی معمولی نیست.
   

  خودروی ملکه الیزابت دوم، دومین خودروی گرانقیمت جهان، چه ویژگی‌هایی داشت؟ - تی ام گیم

  با توجه به این موضوع جای شگفتی نیست که این «لیموزین حکومتی بنتلی» دومین خودروی گرانقیمت جهان در زمانی بود که دو دستگاه از این خودروها در سال 2002 به مناسبت «سالگرد طلایی 50 سالگی» زمامداریش به وی اعطا شدند. به نشریه تلگراف، قیمت این این مدل ویژه معادل با چیزی در حدود 11 میلیون دلار تخمین زده شده است.
   
  این لیموزین از بیرون شبیه یک بنتلی کلاسیک به نظر می‌رسد، ولی داخل آن کلاٌ داستان دیگری است. وضعیت داخل آن بسیار چشمگیر است چرا که این لیموزین اختصاصی برای حفاظت از سرنشینان سلطنتیش در برابر تمام انواع انواع نامعمول و دراماتیک طراحی شده است: حملات شیمیایی، انفجارها، یا حتی صرفاٌ میخ‌هایی که برای پنچر کردن تایرهایش قرار داده شده باشند.
   
  خودروی ملکه الیزابت دوم، دومین خودروی گرانقیمت جهان، چه ویژگی‌هایی داشت؟ - تی ام گیم

  همانگونه که می‌توان حدس زد جزئیات ویژه امکانات تقویتی این خودرو توسط دولت بریتانیا محرمانه نگه داشته است تا از یافته شدن نقاط ضعف بالقوه آن توسط مهاجمان احتمالی جلوگیری شود، ولی بنا بر آنچه در وبسایت بنتلی قابل رویت است، این خودروی ویژه به تایرهای تقویت‌شده Kelvar و کابین مقاوم در برابر انفجارها مجهز شده و به احتمال فراوان درهای آن آبکاری زرهی شده است.
   
  و البته این تازه اول ماجراست. چرا که، به عنوان مثال، فضای داخلی آن به شکلی طراحی شده که به سرعت از هوای بیرون ایزوله شود با این هدف که ملکه از هرگونه تهدید هوابرد، مانند حملات گاز شیمیایی، حفاظت شود.  
   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  دکمه بازگشت به بالا