اخبار روز

شکایت بریتانیا علیه پلی استیشن ادامه دارد – تی ام گیم

 • شکایت بریتانیا علیه پلی استیشن ادامه دارد – تی ام گیم

  با توجه به سوءاستفاده سونی (Sony – مالک پلی استیشن) از موقعیت خود در بازار، ممکن است مجبور به پرداخت مبالغ هنگفتی از هزینه‌های جبرانی شود.

  تبلیغات

  مدتی است که می‌دانیم پلی استیشن به دلیل سوءاستفاده از موقعیت خود به عنوان رهبر بازار در این کشور در رابطه با نحوه عملکرد و راه‌اندازی فروشگاه پلی استیشن بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۲، با کمی مشکل قانونی در بریتانیا روبه‌رو شده. دعوای دادرسی جمعی از سوی الکس نیل (Alex Neill) مطرح شد مبنی بر اینکه کمیسیون ۳۰ درصدی سونی برای هر فروش در فروشگاه آن‌ها (این رقمی است که ما شاهد استفاده از آن در فروشگاه‌های دیگر نیز بوده‌ایم) مشتریان را از بین می‌برد و در حالی که بعید به نظر می‌رسید این ادعا به نتیجه‌ای ختم شود، یک گام مهم و رو به‌ جلو در این مورد برداشته شده است.

  اکنون اطلاعیه‌ای منتشر شده که می‌گوید اگر چیزی را در فروشگاه پلی استیشن بین ۱۹ اوت ۲۰۱۶ (۲۹ مرداد ۱۳۹۵) تا ۱۹ آگوست ۲۰۲۲ (۲۸ مرداد ۱۴۰۱) خریداری کرده‌اید، می‌توانید واجد شرایط دریافت غرامت بین ۶۷ تا ۵۶۲ پوند باشید و دادگاهی در بریتانیا به فرد مدعی دستور ادامه شکایت خود را داده. البته این موضوع هنوز برای کسی که به دنبال دریافت غرامت است، اهمیت زیادی ندارد. در واقع این حکم نه به معنای پیروزی پرونده است و نه نشان می‌دهد که به‌زودی به نتیجه خواهد رسید؛ بلکه گامی رو به جلو محسوب می‌شود. همچنین هنوز مشخص نیست که چرا این دعوا فقط به سونی اشاره می‌کند؛ در حالی که مایکروسافت (Microsoft)، نینتندو (Nintendo) و ولو (از طریق استیم (Steam) نیز هزینه‌های کمیسیون مشابه‌ای را بر فروشگاه‌های خود اعمال می‌کنند.


  نظر شما در این باره چیست؟ لطفاً در بخش نظرات سایت به ما اطلاع دهید.

  تبلیغات
  𝐓𝐡𝐞 𝐆𝐮𝐚𝐫𝐝𝐢𝐚𝐧 𝐀𝐧𝐠𝐞𝐥Arcix™ツ`Repatriateجان قماربازکاکاسنگیعلیmr‌بیل قصابA.M.GAMERBahadorBrainiacعموی دلها (در شوک ناقلا بودن عمو فیل)Ezio Chaillon

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا