اخبار روز

بازی جدید TMNT شامل ارجاعاتی به Street Fighter و Mortal Kombat می‌شود – تی ام گیم

 • بازی جدید TMNT شامل ارجاعاتی به Street Fighter و Mortal Kombat می‌شود – تی ام گیم

  در عنوان TMNT: Shredder’s Revenge، می‌توان ارجاعاتی از حرکات استفاده شده در دو بازی مبارزه‌ای کلاسیک Street Fighter و Mortal Kombat را مشاهده کرد.

  شرکت تربیوت گیمز (Tribute Games)، سرانجام بازی جدید در سبک رترو خود یعنی Teenage Mutant Ninja Turtles را منتشر کرد. هدف از ساخت عنوان مذکور، ایجاد حس کلاسیک بازی آرکید ماجراجویی لاکپشت‌های نینجا بوده است. با وجود اینکه اثر یاد شده حس دوباره خاطرات لاکپشت‌های نینجا را در ما زنده می‌کند، از عناوین مشهور دیگر، به‌خصوص دو بازی مبارزه‌ای کلاسیک Street Fighter و Mortal Kombat نیز تاثیر پذیرفته است.

  در توییتر، کاربری با نام Assist_Ok، به تعدادی از ارجاعات بازی به عناوین مبارزه‌ای اشاره کرده است. لیست ارجاعات، شامل چندین بازی در سبک مبارزه‌ای می‌شود. برای مثال، قهرمان مونث این عنوان، آپریل اونیل (April O’neil)، می‌تواند حرکت کلاسیکی را اجرا کند که شخصیت چان لی (Chun-Li) در سری Street Fighter از آن استفاده می‌کند. رافائل (Raphael)، شخصیت همیشه جدی بازی، از یک ضربه رو به بالا (Uppercut) استفاده می‌کند که بسیار شبیه به حرکت شوریوکن (Shoryuken) و یا مشت اژدها (Dragon Punch) است که در بسیاری از نسخه‌های Street Fighter به ‌کار‌ رفته است. همچنین، بعضی از کامنت‌های زیر پست مذکور، اشاره می‌کنند که این حرکت به Uppercut شخصیت Sol Badguy در Guilty Gear Strive نیز شباهت دارد.

  علاوه بر آن، مایکل آنجلوی (Michelangelo) خوش‌گذران، می‌تواند از حرکتی با نام Sumo Headbutt استفاده کند که یادآور ای. هوندا (E. Honda) در بازی Street Fighter است؛ مایکل با زرنگی هرچه تمام، این حرکت را از سری Marvel vs Capcom، الهام می‌گیرد.

  البته، تنها Street Fighter الهام‌بخش بازی TMNT: Shredder’s Revenge نبوده است، برخی از حرکات استفاده شده توسط لاکپشت محبوب دل‌ها، مایکل، به سری Mortal Kombat نیز اشاره دارند. یکی از این حرکات قابل‌توجه، لگد مخصوصی است که گویی دقیقا از لگد دوچرخه‌ای (Bicycle kick) به یاد‌ماندنی Liu Kang، که اولین بار در نخستین بازی به‌ کار رفته، تقلید می‌کند.

  با وجود اینکه به نظر تمام ارجاعات به همین موارد ختم می‌شوند، هنوز زمان زیادی از انتشار بازی نگذشته است. این احتمال وجود دارد که هرچه بازیکنان بیشتر غرق در این عنوان شوند، ارجاعات بیشتری را کشف کنند.

  مارکو تاجر ایتالیایی (دلال شامپو سیر پرژک)StarmanیوهانAlbertEl DiablomeysambRaminگیمری عادیP.morganscorpiones

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا