سرگرمی

واکنش تیک‌تاک به گزارش به‌شدت انتقادآمیز فوربس – تی ام گیم

 • واکنش تیک‌تاک به گزارش به‌شدت انتقادآمیز فوربس – تی ام گیم

  تیک‌تاک باری دیگر در موضوع حریم خصوصی در کانون توجهات قرار گرفته است. یک تحقیق جدید گویای آن است که ByteDance (شرکت مادر تیک‌تاک) یک تیم مستقر در چین برای نظارت بر مکان کاربران مشخص ساکن ایالات‌متحده دارد.
   
  به گزارش تی ام گیم و به نقل از اسلش‌گیر، این شرکت قصد داشته است که اطلاعات را از دستگاه‌های کاربران تیک‌تاک در این کشور جمع‌آوری کند، با این حال، این گزارش مطمئن نیست که آیا واقعاً تیک‌تاک جمع‌آوری اطلاعات را انجام داده است یا نه. با توجه به متریال‌های داخلی که به دست فوربس رسیده است، این شرکت قصد داشت اطلاعات جمع‌آوری شده را به منظور «نظارت جاسوسی از شهروندان آمریکایی، و نه برای آگهی‌های تبلیغاتی هدفمند یا اهداف اینچنینی دیگر» به کار گیرد.
   
  گفته می‌شود که بایت‌دانس تیمی به نام «حسابرسی داخلی و کنترل ریسک» دارد که وظیفه آن ارزیابی روابط و رفتار کارکنانی است که به طور بالقوه ممکن است خط‌مشی‌های شرکت را نقض کنند. طبق این گزارش، این تیم مستقیماٌ با مدیرعامل این شرکت مرتبط است و گفته می‌شود در گذشته از کارمندان سابقی که شرکت را ترک کرده بودند تحقیق می‌کرده است. داده‌های مربوط به کارمندان مستقر در ایالات متحده توسط تیم مستقر در چین از طریق «کانال سبز»، که مخزن درخواست داده‌های داخلی تیک‌تاک است، استخراج می‌شده است.
   

  واکنش تیک‌تاک به گزارش به‌شدت انتقادآمیز فوربس - تی ام گیم

  این گزارش همچنین به یک گزارش ارزیابی داخلی نوشته شده توسط یک کارمند اشاره می‌کند که خطر جمع‌آوری داده‌ها را برجسته کرده است، زیرا حتی اگر قرار باشد داده‌ها در سرورهای خارج از چین ذخیره شوند، احتمالاً می‌توان اطلاعات را در سرورهای عملیاتی در چین حفظ کرد، که این کار نقض قراردادهای ذخیره‌سازی دیتا در کشورهای متعددی محسوب می‌شود. از سوی دیگر، تیک‌تاک این گزارش را به شدت تکذیب کرده و آن را به عدم دقت و صداقت ژورنالیستی متهم کرده است.
   
  با اینکه رد کردن گزارش فوربس توسط تیک‌تاک امیدوارکننده است، اما تحقیقات اخیر در واقع تصویر نسبتاً بدی از اقدامات این شرکت در حوزه حریم خصوصی ترسیم کرده است. طبق تحقیقات BuzzFeed در اوایل سال جاری که شامل فایل‌های ضبط‌ شده صوتی داخلی این شرکت می‌شود، مهندسان تیک‌تاک در چین به داده‌های غیر عمومی افراد مستقر در ایالات‌متحده دسترسی پیدا کرده‌اند. از یکی از اعضای تیم اعتماد و ایمنی تیک‌تاک نقل شده که گفته است: «همه چیز در چین دیده می‌شود».
   
  اوایل سال جاری، تیک‌تاک اعلام کرد که تیم جدیدی به نام U.S Data Security راه‌اندازی کرده است که دسترسی به اینکه چه کسی به داده‌های کاربران مستقر در ایالات‌متحده دسترسی داشته باشد را محدود می‌کند و تمام درخواست‌های دسترسی به داده‌ها ابتدا از طریق پروتکل‌ها و نظارت دقیق عبور داده می‌شود. تیک‌تاک همچنین تصمیم گرفته است که داده‌های کاربران مستقر در ایالات متحده را در سرورهای ابری محلی فراهمسازی‌شده توسط اوراکل ذخیره کند.
   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  دکمه بازگشت به بالا