اخبار روز

سهام شرکت تیک تو با افتی شدید مواجه شد – تی ام گیم

 • سهام شرکت تیک تو با افتی شدید مواجه شد – تی ام گیم

  کمپانی تیک تو اینتراکتیو (Take-Two Interactive) پس از اعلام خرید شرکت Zynga که در حوزه‌ی بازی‌های موبایل فعالیت می‌کند، با افت شدیدی در سهام خود مواجه شده است.

  روز گذشته تیک تو اینتراکتیو، کمپانی مادر شرکت راکستار گیمز (Rockstar Games)، در یک معامله به ارزش 12.7 میلیارد دلار، به صورت رسمی از خرید شرکت Zynga خبر داد. این معامله بزرگ‌ترین معامله‌ی تاریخ در صنعت بازی به شمار می‌رود. انتظار می‌رود این معامله در نیمه‌ی اول سال 2022 تکمیل شود، اگرچه شرایط معامله‌ی مذکور به Zynga اجازه می‌دهد تا پیشنهادات جایگزین را تا تاریخ 22 فوریه 2022 در نظر بگیرد.

  شرکت تیک تو گفته است که انتظار دارد این معامله 100 میلیون دلار هم‌افزایی هزینه‌ی سالانه را در دو سال اول پس از بسته شدن قرارداد و رزرو خالص سالانه بیش از 500 میلیون دلار در طول زمان ارائه دهد. با این حال پس از اعلام این خبر، سهام شرکت تیک تو حدود 13.13 درصد کاهش یافت و با افت شدیدی مواجه گردید. برخی از سرمایه‌گذاران ابراز نگرانی کردند که این معامله بسیار بالاتر از حد معمول قیمت‌گذاری شده است.

  در اوایل روز دوشنبه که سهام شرکت تیک تو بیش از 14 درصد کاهش یافته بود، Market Watch گزارش داد که این کمپانی در مسیر رسیدن به بزرگ‌ترین سقوط یک روزه‌ی خود از دسامبر 2009 است. در مقابل، سهام شرکت Zynga در روز دوشنبه حدود 40.67 درصد افزایش یافت.

  تیک تو اینتراکتیو اعلام کرده است که پس از خرید Zynga، همچنان برای خریدهای بیشتر برنامه دارد. حال باید منتظر ماند و دید تا این کمپانی چه استودیوها یا شرکت‌هایی را در آینده خریداری خواهد کرد.

  نyasiژنرال اردک (پادشاه دلها = پور*نگ ساما❤👑)P.morganAli Hassan nejadjamalکاپتان استخونیaliTang Hao

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا