سرگرمی

استفاده از فناوری جعل عمیق در عملیات جنگ روانی – تی ام گیم

 • استفاده از فناوری جعل عمیق در عملیات جنگ روانی – تی ام گیم

  رهبرانی که بر برخی از محرمانه‌ترین ماموریت‌های ارتش ایالات متحده نظارت دارند، جویای نوع جدید و بی‌سابقه‌ای از جنگ‌افزارند: «جعل‌عمیق»، که یادگیری ماشینی را برای ایجاد ویدیوهای جعلی واقع‌نما به کار می‌گیرد.

  به گزارش تی ام گیم و به نقل از ایندیپندنت، طبق سندی تدارکاتی که خبرگزاری اینترسپت کشف کرده است، ستاد فرماندهی عملیات ویژه ایالات متحده (سوکام)، متشکل از نیروهای نخبه تفنگداران دریایی، نیروی زمینی، دریایی و هوایی، جویای ابداع «نسل آینده فناوری «جعل‌عمیق» یا فناوری‌های مشابه آن به منظور تولید پیام و عملیات اثرگذاری به روش‌های غیرسنتی است».

  سوکام در درخواست‌های تدارکاتی اخیر و در چارچوب عملیات مخفیانه خود، خواهان شرکایی برای رسیدن به قابلیت‌های لیزری، هولوگرامی و هک کردن دستگاه‌های متصل به اینترنت است.

  کریس مسرول، رئیس طرح هوش مصنوعی و فناوری نوپدید موسسه بروکینگز، به اینترسپت گفت: «پنتاگون در بحث انتشار اطلاعات نادرست نباید  آتش را با آتش پاسخ دهد.» او افزود: «در روزگاری که جهان شاهد افزایش تبلیغات دیجیتالی است، ایالات متحده باید هر چه از دستش برمی‌آید، برای تقویت دمکراسی از طریق پشتوانه‌سازی برای مفاهیم مشترک حقیقت و واقعیت انجام دهد. جعل‌عمیق برعکس عمل می‌کند و با تردیدافکنی در اعتبار تمام محتواها و اطلاعات، خواه واقعی خواه مصنوعی، در نهایت بنیان خود دمکراسی را از بین می‌برد. »
   

  استفاده از فناوری جعل عمیق در عملیات جنگ روانی - تی ام گیم

  سال گذشته  با درز کردن اسنادی موسوم به «فایل‌های توییتر» مشخص شد که توییتر آگاهانه به ارتش ایالات متحده اجازه داده بود با استفاده از منابع خبری جعلی و آواتارهای جعل‌عمیق، در این سایت به عملیات اعمال‌نفوذ دست بزند.

  در پی کارزارهای گسترده روسیه برای انتشار اطلاعات نادرست در فیسبوک و جاهای دیگر که در جریان انتخابات ۲۰۱۶ رخ داد، مقام‌های ایالات متحده بارها ابراز نگرانی کرده‌اند که سایر کشورها با دستکاری رسانه‌های اجتماعی به ایالات متحده حمله می‌کنند.

  سه شرکت و ۱۳ تبعه روسیه در ۲۰۱۸ متهم شدند که سعی داشته‌اند در انتخابات ۲۰۱۶ دخالت کنند. به گفته دادستان‌های فدرال، هکرها پوشش شناسه‌های آمریکایی و گروه‌های فیسبوکی، تبلیغات رسانه‌های اجتماعی و تصاویر تحریک‌آمیز را به کار گرفتند تا پشتیبانی از دونالد ترامپ را تقویت، و در ایالات متحده تفرقه‌افکنی کنند.

  جعل‌عمیق به تازگی و در جریان حمله روسیه به اوکراین نیز بر سر زبان‌ها افتاد و ویدیوهایی جعلی انتشار یافت که تسلیم شدن روسای جمهوری اوکراین و روسیه را به یکدیگر، نمایش می‌دادند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا