سرگرمی

احتمال پیروزی راهکار رایگان آمازون، متا و مایکروسافت بر اپل‌مپس و گوگل‌مپس – تی ام گیم

 • احتمال پیروزی راهکار رایگان آمازون، متا و مایکروسافت بر اپل‌مپس و گوگل‌مپس – تی ام گیم

  آمازون، متا، مایکروسافت و تام‌تام، پس از شکلدهی یک تلاش مشترک نقشه‌برداری در سال گذشته به نام بنیاد Overture Maps، به طور رسمی اولین دیتاست نقشه باز خود را ارائه کرده‌اند.
   
  به گزارش تی ام گیم و به نقل از 9to5mac، این منبع رایگان جدید می‌تواند یک انتخاب متقاعدکننده برای توسعه‌دهندگانی باشد که نمی‌خواهند به نقشه‌های اپل یا گوگل متکی باشند.
   
  در حالی که اخیرا شواهدی مبنی بر پیشی گرفتن محبوب اپل‌مپ از گوگل‌مپ دیده شده بود، اما اکنون گزینه سومی آمده است که می‌تواند برای توسعه‌دهندگان جذاب‌تر باشد.
   
  بنیاد Overture Maps اولین داده‌های نقشه باز خود را امروز در وب‌سایت خود منتشر کرد که در چهار تم در دسترس است. این تم‌ها شامل مکان‌ها، ساختمان‌ها، حمل و نقل و مرزهای دولتی هستند. مکان‌های مورد توجه در سراسر جهان در این داده‌های نقشه باز در حال حاضر بیش از 59 میلیون هستند.
   
  توسعه‌دهندگان طرف ثالث می‌توانند به کمک این منبع رایگان تجربه‌های مسیریابی و نقشه‌ای خود را بدون نیاز به استفاده (و در بسیاری موارد پرداخت پول) برای اپل‌مپس یا گوگل‌مپس ایجاد کنند. و این در واقع یکی از اهداف بنیاد Overture Maps است: کمک به توسعه‌دهندگان «برای اجتناب از وابستگی به ابزارها و فناوری‌های منبع‌بسته یا اختصاصی».
   

  احتمال پیروزی راهکار رایگان آمازون، متا و مایکروسافت بر اپل‌مپس و گوگل‌مپس - تی ام گیم

  چهار اصل این بنیاد از این قرار است:
  – چاره‌جویی برای هسته، فراهمسازی امکان پرداختن به حاشیه
  – نوآوری برای خلاء‌ها
  – سازگاری با گذشته مترادف با سازگاری با آینده است
  – همیشه باز
   
  در حال حاضر، اپل برای دسترسی به MapKit خود هنگام ساخت برنامه‌های غیربومی از توسعه‌دهندگان هزینه دریافت می‌کند و گوگل پس از ۲۸۵۰۰ بارگذاری رایگان نقشه در ماه، هزینه API برای نقشه‌های خود دریافت می‌کند.
   
  این منبع نقشه رایگان جدید بنیاد Overture Maps از طرحواره‌های داده‌های Overture استفاده می‌کند که با هدف آسان کردن برای توسعه‌دهندگان درک و استفاده سریع در ساخت محصولات نقشه طراحی شده بود.
   
  توسعه‌دهندگان می‌توانند اولین نسخه Overture Maps Foundation را هم اکنون دانلود کنند. و این گروه خاطرنشان می کند که «در نظر دارد داده‌های نقشه باز را با روندی منظم در آینده منتشر کند. تاریخ انتشار بعدی هنوز مشخص نشده است».
   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا