اخبار روز

نیویورک تایمز بازی پازلی Wordle را خریداری کرد – تی ام گیم

 • نیویورک تایمز بازی پازلی Wordle را خریداری کرد – تی ام گیم

  کمپانی بزرگ نیویورک تایمز (The New York Times)، بازی موفق و مشهور Wordle که اثری در ژانر پازل است را از سازنده‌ی آن، خریداری کرده است.

  بازی Wordle توسط یک مهندس نرم‌افزار در بروکلین آمریکا با نام جاش واردل (Josh Wardle) طراحی و ساخته شده است. در این بازی باید یک کلمه‌ی پنج حرفی را از حروفی که نمایش داده می‌شود، بیابید. این بازی از زمان عرضه‌ی خود در اکتبر سال ۲۰۲۱ میلادی به رشد زیادی دست یافته است. عنوان Wordle از ۹۰ گیمر در ابتدای نوامبر سال گذشته‌ی میلادی (۱۰ آبان سال ۱۴۰۰) به ۳۰۰ هزار گیمر در دو ماه بعد رسید و در حال حاضر میلیون‌ها کاربر فعال به صورت روزانه دارد.

  نیویورک تایمز در بیانیه‌ی خود مبلغ پرداختی را به صورت یک راز نگه داشته و تنها بیان کرده که آقای واردل با چکی ۷ رقمی، اثر خود را واگذار کرده است. نیویورک تایمز ادامه داد که تغییر مالکیت بازی Wordle باعث پولی شدن این عنوان نمی‌شود و این اثر رایگان باقی خواهد ماند. همچنین لازم به ذکر است که تغییری در گیم‌پلی این بازی نیز ایجاد نخواهد شد.

  آقای جاش واردل که این بازی را برای شریک زندگی خود طراحی کرده بود، در بیانیه‌ی خود گفت:

  تماشای این که یک بازی باعث خرسندی جمع کثیری از مردم شود، شگفت‌انگیز بود و سپاسگزار تمام داستان‌های شخصیی که پیرامون این بازی برای من تعریف کردید از جمله نزدیک کردن اقوام دور، رقابت‌های دوستانه و کمک‌های روانیی که این بازی به ارمغان آورده است، هستم.

  از طرف دیگر اوضاع زیادتر از حد توان من پیش رفت. در نهایت لازم به ذکر است که من به تنهایی روی این عنوان کار می‌کردم و برای من مهم است که با رشد بازی Wordle، این عنوان یک تجربه‌ی عالی برای همه باقی بماند.

  من همیشه نحوه‌ی برخورد نیویورک تایمز با بازی‌های خودش و احترامی که به گیمرها می‌گذارد را تحسین می‌کردم. ارزش‌های آن‌ها با من یکی است و بسیار هیجان‌زده هستم که آن‌ها مسئولیت آینده‌ی این بازی را بر عهده گرفتند.

  می‌توانید بیانیه‌ی کامل آقای جاش واردل را در پایین مشاهده کنید.

  نیویورک تایمز بازی پازلی Wordle را خریداری کرد - تی ام گیم
  THE BATMANP.morganAli Hassan nejadSamulmohsenj74

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا