سرگرمی

ارزانترین آیفون اپل از پیشرفته‌ترین فلز استفاده خواهد کرد – تی ام گیم

 • ارزانترین آیفون اپل از پیشرفته‌ترین فلز استفاده خواهد کرد – تی ام گیم

  اپل سرمایه‌گذاری‌های عظیمی در اوراق قرضه سبز (Green Bonds) انجام داده است، و اکنون، در بیانیه‌ای توضیح داده است که این سرمایه‌گذاری 4 و 7 دهم میلیارد دلاری قادر به انجام چه کاری برای محیط زیست است. این شرکت اعلام کرده است که این سرمایه‌گذاری می‌تواند باعث شروع جهشی توسعه تکنولوژی‌های جدید سازگار با محیط زیست، از جمله روش‌های بازیافت جدید و تولید کم‌کربن، شود. این سرمایه‌گذاری‌ها بخشی از ماموریت اپل برای کاهش ردپای کربنش بر روی کره زمین است.
   
  به گزارش تی ام گیم و به نقل از اسلش‌گیر، در این راستا، اپل همچنین اعلام کرده است که ورژن‌های آتی آیفون SE  ممکن است از آلومینیومی استفاده کنند که در ذوب آنها از تولید هرگونه گازهای آلاینده گلخانه‌ای اجتناب شده است. این تغییر رویکردی غیرمنتظره برای ارزانترین گوشی آیفون به شمار می‌رود، چرا که به طور ضمنی نشان می‌دهد که ممکن است به یکی از پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌هایش مجهز شود.
   
  تحقیقات درباره این تکنولوژی که ممکن است روزی در آیفون اس‌ای یافته شود بدون سرمایه‌گذاری‌های عظیم اپل در اوراق قرضه سبز امکانپذیر نمی‌شد. از سال 2016، این اوراق برای تقویت تحقیقات سازگار با محیط زیست مورد استفاده قرار گرفته‌اند. به عنوان بخشی از این ابتکار، اپل در حال خرید آلومینیوم بدون کربن است که در نوع خود اولین تولید خارج از یک لابراتوار و بدون تولید آلاینده‌های کربنی در زمان فرایند ذوب خواهد بود.
   

  ارزانترین آیفون اپل از پیشرفته‌ترین فلز استفاده خواهد کرد - تی ام گیم

  اپل یک هدف عظیم زیست‌محیطی دارد که می‌خواهد تا سال 2030 آن را محقق کند که عبارت است از کاملا کربن‌خنثی (carbon neutral) کردن کل زنجیره تامینش. در این راستا، این شرکت چند سالیست که انتخاب‌های سازگار با محیط زیست انجام داده است. از سال 2015، اپل در حال استفاده از آلومینیوم بازیافت‌شده در برخی از محصولاتش بوده است. این شرکت مدعیست که تنها همین حرکت باعث کاهش انتشار کربن ناشی از تولید آلومینیوم تا 70% شده است.
  اکنون با این ابتکار جدید اپل می‌تواند یک مرحله جلوتر رفته و، از صرفا بازیافت، به تولید مواد سازگارتر با محیط زیست برسد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا