اخبار روز

مدیرعامل پیام‌رسان سروش بازداشت شد + اخبار تکمیلی – تی ام گیم

 • مدیرعامل پیام‌رسان سروش بازداشت شد + اخبار تکمیلی – تی ام گیم

  به نوشته مشرق، مدیرعامل پیام‌رسان سروش، یکی از پلتفرم‌های ایرانی پیام‌رسان، اخیرا بازداشت شده است.

  مطابق اخباری که در برخی رسانه‌ها منتشر شده، اتهام مدیر این پلتفرم ایرانی، “فراهم کردن بستر انتشار محتوای غیراخلاقی در فضای مجازی” ذکر شده است.

  واکنش وزارت ارتباطات: پیگیری می‌کنیم
  در پی انتشار این خبر، وزارت ارتباطات به موضوع واکنش نشان داد.
  رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی این وزارتخانه در توییتی نوشت: حمایت و توسعه پلتفرم‌های داخلی از وظایف وزارت ارتباطات بوده و هست و البته التزام به قانون هم وظیفه پلتفرم ها است. در حال پیگیری موضوع هستیم و از دستگاه قضایی هم انتظار صبوری بیشتری در مواجهه با پلتفرم های داخلی داریم همانطور که در موارد مشابه با درایت و نگاه حمایتی به موضوع توجه داشتند.

  توضیحات دستگاه قضایی: فعلا متهم با قرار وثیقه آزاد است
  مرکز رسانه قوه قضاییه در این خصوص اعلام کرد: تذکرهای مکرر و چندین باره به مدیر عامل یکی از پلتفرم‌های ایرانی برای چاره اندیشی در رابطه با انتشار محتوای غیراخلاقی و انتشار تصاویر مستهجن با بی‌توجهی این پلتفرم همراه بود، در پی این موضوع مقام قضایی در ۲ نوبت از مدیرعامل این پلتفرم برای این مهم دعوت کرد که با بی توجهی فرد مورد اشاره همراه بود.
  بر اساس این گزارش در سامانه ابلاغ قضایی، برای مدیرعامل این پلتفرم احضاریه صادر شد که با وجود مشاهده ابلاغیه، مدیر عامل این پلتفرم از مراجعه به مرجع قضایی امتناع کرد. پس از امتناع مدیرعامل این پلتفرم ایرانی برای حضور نزد مقام قضایی سرانجام دستور جلب وی صادر شد. پس از جلب مدیرعامل این مجموعه عناوین اتهامی تسهیل دسترسی به محتوای مستهجن و فراهم کردن موجبات فساد از طریق بسترسازی و عدم نظارت منتهی به اشاعه فحشا به وی تفهیم شد.
  در حال حاضر و پس از تفهیم اتهام متهم با قرار وثیقه آزاد است.
  بنابر این گزارش؛ پلتفرم‌ها موظف هستند مطابق قانون بر محتوای بارگذاری شده در بستر فضایی که فراهم می‌کنند نظارت داشته باشند و با وجود تذکرهای مکرر و پرتعداد به مدیرعامل این مجموعه برای نظارت بر محتوای غیرقانونی منتشر شده در بستر این  پلتفرم متاسفانه هیچ اقدامی صورت نگرفت. همزمان با این مورد، به منظور پیگیری اصلاح محتوای مستهجن و غیراخلاقی، برای مدیرعامل یک پلتفرم دیگر نیز احضاریه صادر شد که مدیر این پلتفرم بعد از حضور نزد مقام قضایی، اصلاحات برای حذف محتوای غیراخلاقی را آغاز کرده و آثار آن محسوس است.
   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا