سرگرمی

اسپیس‌ایکس قیمت‌های استارلینک را برای رزروها و کاربران جدید افزایش می‌دهد – تی ام گیم

 • اسپیس‌ایکس قیمت‌های استارلینک را برای رزروها و کاربران جدید افزایش می‌دهد – تی ام گیم

  اخیراٌ اسپیس‌ایکس ایمیل‌هایی را به مشتریان ارسال کرده است، که به آنها درباره افزایش قریب‌الوقوع سرویس اینترنت ماهواره‌ای استارلینک اطلاعرسانی کرده است. این افزایش قیمت در تمام امکانات خواهد بود، یعنی از کیت سخت‌افزاری تا هزینه ماهانه. جالب اینکه این افزایش قیمت استارلینک برای افرادی که قبلاً ودیعه اولیه‌ای برای این اتصال اینترنتی و کیت راه‌انداز آن پرداخت کرده‌اند نیز اعمال می‌شود. البته این ودیعه‌گذاران تنها باید 50 دلار نسبت به 499 دلاری که قبلاً پرداخت کرده بود بپردازند – یعنی جمعا 549 دلار – ولی مشتریان آتی استارلینک ناچار خواهند بود تا 599 دلار برای همین امکانات پرداخت نمایند.
   
  به گزارش تی ام گیم و به نقل از اسلش‌گیر، این کیت شامل تمام چیزهای لازم برای برقراری اولیه و نهایی اتصال استارلینک خواهد بود و شامل دیش استارلینک، مودم، و روتر خانگی است. سوای افزایش قیمت این کیت، استارلینک حق اشتراک را نیز افزایش داده است. کسانی که قبلاً ماهانه 99 دلار پرداخت می‌کردند اکنون برای همان خدمات باید 110 دلار بپردازند. در حالی که قیمت‌های فوق‌الذکر برای بازار آمریکا هستند، ولی اسپیس‌ایکس تایید کرده است که این افزایش بها در سطح جهانی قابل اعمال خواهد بود.
   

  اسپیس‌ایکس قیمت‌های استارلینک را برای رزروها و کاربران جدید افزایش می‌دهد - تی ام گیم

  علت این افزایش قیمت چیست؟
  استارلینک تورم را به عنوان دلیل اصلی قیمتهایش اعلام کرده و همچنین اشاره کرده است که در حال صرف مبلغ هنگفتی برای بسط زیرساختش است. این شرکت می‌گوید که تعداد ماهواره‌های استارلینک در مدار را در چند ماه اخیر بیش از سه برابر کرده است. همچنین این شرکت تعداد ایستگاه‌های زمینی مورد نیازش برای تقویت بر اتصال محلی را چهار برابر کرده است. این سرمایه‌گذاری‌ها منتج به بهبود کلی عملکرد استارلینک و کیفیت سرویس‌های فراهمسازی‌شده که منجر به کاهش تاخیر و بهبود سرعت دانلود/آپلود شده است.  
   
  برای مشتریانی که این افزایش قیمت را نمی‌پسندند و کمتر از یک سال است که از این سرویس استفاده می‌کرده‌اند، استارلینک گزینه استرداد جزئی 200 دلاری را پیشکش کرده است؛ و مشتریانی که در کمتر از 30 روز پیش مشترک شده‌اند واجد شرایط پس گرفتن کل پولشان خواهند بود.
  در این ایمیل افزوده شده است که استارلینک به تلاش‌هایش برای بهبود شبکه‌ها و خدماتش ادامه خواهد داد.
   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا