اخبار روز

سونی می‌گوید که دادخواست اخیر مایکروسافت برای آزار دادن این شرکت ژاپنی تدوین شده است – تی ام گیم

 • سونی می‌گوید که دادخواست اخیر مایکروسافت برای آزار دادن این شرکت ژاپنی تدوین شده است – تی ام گیم

  به نظر می‌رسد که جنجال سونی و مایکروسافت پیرامون پرونده خرید Activision Blizzard وارد مرحله جدیدی شده است. با ما همراه باشید.

  تبلیغات

  در گزارشی که اخیراً منتشر شده بود، اطلاع حاصل نمودیم که مایکروسافت مدتی قبل درخواست داده بود تا سونی در دادگاه FTC (که قرار بود در ارتباط با خرید اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) ایجاد شود) شرکت نماید. امروز FTC اسناد هر دو شرکت را به اشتراک گذاشت که نشان می‌دهند این دو کمپانی چه خواسته‌هایی از یکدیگر، در رابطه با موضوع مورد بحث دارند. اگر می‌خواهید در پیوند به نحوه کار احضاریه‌هایی که دو طرف درگیر آن دو شرکت مستقل هستند اطلاع حاصل کنید، با ما همراه باشید.

  آن‌طور که پیداست، سونی باور دارد که درخواست‌های مایکروسافت، صرفا به منظور آزار دادن این شرکت ژاپنی در احضاریه مطرح شده‌اند. حالا سونی خواستار این است که دادگاه، دامنه مطالبات مایکروسافت را محدود نماید. اما سوالی که پیش می‌آید این است که سونی به واقع چه منظوری از چنین تقاضایی دارد؟

  مایکروسافت اخیراً نام چند نفر از اعضای سونی را به عنوان کسانی که اطلاعات خاصی را در اختیار دارند ذکر نمود. مایکروسافت خواهان این است که این افراد، در دادگاه حاضر شده و اطلاعات خود را افشا نمایند. سونی در پاسخ به درخواست مایکروسافت می‌گوید که این خواسته‌ی شرکت امریکایی غیر منطقی بوده و صرفا در راستای پیچیده‌تر کردن موضوع مطرح شده است. همچنین، سونی می‌گوید که اطلاعاتی را که مایکروسافت خواهان دست‌یابی به آن‌ها است، به بیش از ۱۱ سال قبل مربوط می‌شوند و گردآوری و ارائه آن‌ها در دادگاه، برای این شرکت ژاپنی بیش از ۲ میلیون دلار هزینه خواهد داشت.

  با این وجود، اذیت و آزاری که سونی به آن اشاره می‌کند، به این موضوع ارتباطی ندارد. این شرکت در دادخواست شماره ۱۳ خود چنین می‌گوید:

  درخواست مایکروسافت برای بازبینی عملکرد جیم رایان (Jim Ryan)، به معنای تلاش برای آزار دادن سونی است. حتی در پرونده‌های اشتغال، دادگاه پیش از این‌که نهاد یا شخصی را ملزم به به اشتراک گذاشتن پرونده‌های شخصی کند، در ابتدا از ارتباط داشتن این اسناد با پرونده اصلی اطلاع حاصل می‌نماید.

  البته که ما به خوبی می‌دانیم که مجادله سونی و مایکروسافت، یک پرونده اشتغال محسوب نمی‌شود. شرکت امریکایی باور دارد که اسناد مورد بحث، ممکن است به طور ضمنی راجع به عملکرد بخش گیمینگ سونی اطلاعات بیشتری را در اختیار دادگاه قرار دهد. این در حالیست که سونی قصد دارد تا اسناد عادی‌ای که در گزارش Seven Custodians ذکر شده و به بخش گیمینگ این شرکت مرتبط هستند را در اختیار دادگاه بگذارد.

  سونی می‌گوید که دادخواست اخیر مایکروسافت برای آزار دادن این شرکت ژاپنی تدوین شده است - تی ام گیم

  به نظر می‌رسد که مایکروسافت خواستار بازبینی عملکرد برخی از اعضای تیم مدیریتی سونی است. البته که این صرفا یکی از درخواست‌های این شرکت محسوب می‌شود. به همین دلیل، سونی از FTC می‌خواهد تا دامنه‌ درخواست‌های مایکروسافت را محدود کرده تا این غول ژاپنی مجبور نشود اسناد و اطلاعات مختلف خود را در دادگاه همگانی کند. البته باید خاطر نشان کرد که تاکنون سونی هیچ اطلاعاتی را در اختیار FTC قرار نداده است.
  از سوی دیگر، باید یادآور شد که پیش از درخواست سونی، مایکروسافت از FTC خواهان این شد که درخواست چهارم سونی را رد کرده و اجازه ندهد تا احضار این شرکت به دادگاه به تعویق بیفتد. مایکروسافت باور دارد که سونی با قصد و نیت بد وارد ماجرای خرید اکتیویژن شده و ۳ درخواست قبلی سونی صرفا به دلیل وقت‌کشی، برای FTC فرستاده شده است.

  این دو شرکت در نهایت باید راجع به این‌که چه اطلاعاتی از سوی سونی در دادگاه علنی می‌شوند با یکدیگر مذاکره کنند. موضوعی که تاکنون طرفین راجع به آن به اتفاق نظر نرسیده‌اند‌. با این‌حال، مایکروسافت این نکته مهم را نیز در دادخواست خود ذکر نموده است:

  سونی قصد ندارد تا هیچ‌گونه سندی در ارتباط با گرگ مک‌کوردی (Greg McCurdy) را در اختیار FTC قرار بدهد. مک‌کوردی فردی است که نقش برجسته‌ای در کمپین تبلیغاتی سونی برای جلوگیری از الحاق اکتیویژن به مایکروسافت داشته است.

  این در حالیست که سونی ادعا می‌کند که مک‌کوردی صرفاً یک وکیل بوده و دادخواست مایکروسافت مبنی بر بازبینی اسناد این فرد، هرگز عادلانه نیست. برای برطرف نمودن نگرانی سونی، شرکت امریکایی اعلام کرد که آن‌ها صرفا خواستار بازبینی آن اسناد مرتبط به مک‌کوردی هستند که به بخش گیمینگ سونی مربوط نمی‌شود. به هر ترتیب، در شرایط فعلی به نظر نمی‌رسد که سونی به این دادخواست روی خوش نشان داده و آن را بپذیرد.

  غول ژاپنی در بیانیه خود در ارتباط با درخواست مایکروسافت چنین می‌گوید:

  مایکروسافت درابتدا اعلام کرده بود که این شرکت خواهان دست‌یابی به اسناد آقای مک‌کوردی است، چرا که باور دارد فرد مذکور، با FTC در ارتباط بوده و با این نهاد کار نموده است.

  طبق این گفته‌ها، به نظر می‌رسد که مایکروسافت تصور می‌کند که مک‌کوردی با FTC تماس داشته و به این نهاد نکاتی را متذکر شده که ممکن است در دادگاه برای سونی گران تمام شوند. مایکروسافت به طور جدی در تلاش است تا سونی را مجبور نماید که این اطلاعات را در دادگاه علنی کند. با این وجود، سونی در حال حاضر سرسختانه در برابر تلاش‌های مایکروسافت مقاومت می‌کند.

  با توجه به تاریخ‌های ذکر شده در این اسناد، این دو شرکت از ماه ژانویه و پس از ارائه احضاریه، بر سر موضوع فوق‌الذکر با یکدیگر گلاویز بوده‌اند.

  The Cat Ladyعمو فیل کبیر[ZO£ROPlay the bestkia

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا