اخبار روز

سونی از پاسخ به احتمال افزایش قیمت پلی استیشن 5 خودداری کرد – تی ام گیم

 • سونی از پاسخ به احتمال افزایش قیمت پلی استیشن 5 خودداری کرد – تی ام گیم

  سونی اخیرا قیمت بعضی از محصولات الکترونیکی خود را به دلیل کمبود تراشه افزایش داده و اینکه این فشارهای مالی به افزایش قیمت پلی استیشن 5 ختم شود، نامشخص است.

  در ماه آوریل، سونی قیمت ژاپنی طیفی از محصولات الکترونیکی خود شامل بعضی دوربین‌ها، پخش‌کننده‌های Blu-ray، سیستم‌های سینمای خانگی، هدفون‌ها و اسپیکرها را افزایش داد.

  گفته می‌شود که این بازنگری‌ها‌ در قیمت با در نظر گرفتن کمبود ادامه‌دار نیمه‌رساناها و دیگر عوامل خارجی که باعث افزایش هزینه‌ی مواد خام، ساخت و توضیع شده، صورت گرفته است.

  طی فراخوان عایدی سه‌ماهه‌ی اول خود، از سونی پرسیده شد که آیا در این فشار بازاری مشابه، افزایش قیمت پلی استیشن 5 را در نظر گرفته است یا خیر.

  هیروکی توتوکی (Hiroki Totoki)، معاون اجرایی و رئیس امور مالی، این‌چنین پاسخ داد:

  در مورد افزایش احتمالی قیمت پلی استیشن 5، در حال حاضر چیز خاصی نیست که بتوانم در مورد قیمت‌ها به اشتراک بگذارم.

  تبلیغات

  در ماه‌های اخیر تحلیل‌گران پیش‌بینی کرده‌اند که قیمت محصولات وابسته به نیمه‌رساناها گران‌تر خواهد شد و دلیل آن افزایش قیمت تراشه توسط سازندگان آن است و شرکت‌های خریدار، هزینه‌ها را به قیمت مشتری منتقل می‌کنند.

  در ماه می، گلن اودانل (Glenn O’Donnell)، تحلیلگر فورستر (Forrester)، به CNBC گفت که انتظار افزایش بین 10 تا 15 درصدی قیمت تراشه‌ها را در سال آینده دارد:

  سازندگان تراشه با مشکلات رو به افزایش خود مواجه شده‌اند که به دلیل جنگ اوکراین تشدید گرفته و در حین محدودیت موجودی، هنوز تقاضای زیادی وجود دارد. همچنین قیمت انرژی مانند الکتریسیته افزایش داشته و سازندگان تراشه به مقدار زیادی از الکتریسیته نیاز دارند.

  به همین ترتیب، او پیش‌بینی کرد که سازندگان قیمت رایانه‌های شخصی، اتومبیل‌ها، اسباب‌بازی‌ها، وسایل الکترونیکی و خیلی از محصولات دیگر را افزایش خواهند داد.

  سونی از پاسخ به احتمال افزایش قیمت پلی استیشن 5 خودداری کرد - تی ام گیم

  اودانل گفت:

  در حال حاضر حاشیه‌ی سود حاصل از چنین محصولاتی اندک است، پس آن‌ها چاره‌ای جز افزایش قیمت ندارند.

  همچنین ساید علم (Syed Alam)، رهبر بین‌المللی نیمه‌رساناها در اکسنچر (Accenture) به CNBC گفت:

  احتمال افزایش قیمت محصولاتی که از تراشه‌های پیشرفته‌تر مانند واحدهای پردازش گرافیکی (GPU) یا پردازنده‌های مرکزی (CPU) رده بالا استفاده می‌کنند، بیشتر است.

  سونی آمار سه‌ماهه اول 2022 را منتشر کرد و بخش بازی و خدمات شبکه‌ای این شرکت افتی در فروش و سود مالیاتی تجربه کرده و به دنبال آن کاهش قابل‌توجه‌ای در فروش نرم‌افزار داشته است.

  این شرکت 2.4 میلیون واحد پلی استیشن 5 را در طی سه‌ماهه‌ای که به 30 ژوئن ختم می‌شود، ارسال کرده است که کمتر از حد انتظار بوده، اما این شرکت گفت که در اعلام قبلی خود مربوط به پیش‌بینی فروش 18 میلیون کنسول در سال مالی جاری تغییری ایجاد نشده است.

  در طول فراخوان عایدی خود، توتوکی به سونی گفت که توانایی ارسال واحد کافی پلی استیشن 5 برای پاسخگویی به نیاز مشتری‌ها در طول سه‌ماهه را ندارد:

  ما با دو محدودیت بزرگ که موجودیت قطعات و مولفه‌ها و فرآیند تولید و فروش بود، روبه‌رو شدیم. با موجودی قطعات و مولفه‌ها بهبودی زیادی به وجود آمده است، پس در مورد آن امیدوار و خوش‌بین هستیم.

  در واقع در سه‌ماهه‌ی اول متحمل هزینه‌های زیادی شدیم. در نخستین سه‌ماهه، ظرفیت سخت‌افزار برای فروش نسبت به چیزی که در اوایل سال انتظار داشتیم کاملا کمتر بود، پس امیدواریم که به اختلال در فرآیند تولید و فروش رسیدگی شود.

  RaminعلیPlayStation Studios PS5کاکاسنگیامینTlou part 2 game of the centuryM.MTmeysambEmperor Nima ShamsETERNAL_MAN (از بن بازگشته)افسر جنگ نرم سونی💫Mohsenj74,tarnishedامیر حسینEllie TerminatorSquatlatex2امیر گیمر

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  دکمه بازگشت به بالا