اخبار روز

گروه سرمایه‌گذاری SOC مخالف نهایی شدن قرارداد خرید Activision است – تی ام گیم

 • گروه سرمایه‌گذاری SOC مخالف نهایی شدن قرارداد خرید Activision است – تی ام گیم

  گروه سرمایه گذاری SOC از سهامداران اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) خواسته است که به ادغام پیشنهادی مایکروسافت با ناشر Call of Duty رای منفی دهند.

  در ماه ژانویه اعلام شد که مایکروسافت قصد دارد اکتیویژن بلیزارد را در یک معامله 68.7 میلیارد دلاری خریداری کند؛ بزرگترین معامله در صنعت بازی تا به امروز که همچنین مالکیت فرنچایزهایی از جمله Warcraft Overwatch، Crash Bandicoot و Guitar Hero را به مایکروسافت می‌دهد. سرمایه‌گذاران اکتیویژن بلیزارد قرار است در جلسه ویژه سهامداران در 28 آوریل به خرید پیشنهادی رای مثبت یا منفی بدهند. این معامله نمی‌تواند ادامه یابد مگر اینکه پیشنهاد موافقت‌نامه، با رای مثبت اکثریت تصویب شود.

  گروه سرمایه گذاری SOC به شدت از پاسخ اکتیویژن بلیزارد به شکایتهای اخیر در مورد آزار و اذیت جنسی و تبعیض، انتقاد کرده است و نوامبر گذشته خواستار استعفای کارمندان ارشد از جمله بابی کوتیک (Bobby Kotick)، مدیر عامل، برایان کلی (Brian Kelly)، رئیس هیئت مدیره و رابرت مورگادو (Robert Morgado)، مدیر مستقل ارشد شد. روز پنجشنبه نامه‌ای به سهامداران نوشته و از آن‌ها درخواست شد که به دو دلیل ادغام پیشنهادی را رد کنند:

  این قراداد به درستی ارزش اکتیویژن و پتانسیل درآمدهای آتی آن را نشان نمی‌دهد. به دلیل نادیده گرفتن نقشی که بحران آزار جنسی و مدیریت ناکارآمد هیئت مدیره اکتیویژن در کاهش قیمت سهام ایفا کرده است، پیشنهاد مذکور به خوبی قضاوت نمی‌شود.

  سازمان SOC گفت:

  با توجه به تغییر فضای اجرای ضد‌ انحصار و همچنین آسیب‌های احتمالی برای رقابت، تردید وجود دارد که هرگونه معامله با مایکروسافت (یا خریدار مشابه) قابل دوام باشد.

  مایکروسافت اعلام کرده است که امیدوار است این قرارداد را در نیمه اول سال 2023، مشروط به شرایط بسته شدن و تکمیل بررسی نظارتی، تکمیل کند. کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده در حال بررسی قوانین ضد انحصار است که آیا این تصاحب به ایکس‌باکس مزیت رقابتی ناعادلانه می‌دهد یا خیر. چهار سناتور آمریکایی اخیرا به FTC نامه نوشتند تا نگرانی خود را در مورد ادغام مذکور ابراز کنند. گروه SOC در نامه خود در روز پنجشنبه گفت:

  ما معتقد نیستیم که سهامداران اکتیویژن باید به دنبال معامله‌ای برای بازسازی ارزش از دست رفته، ناشی از شکست مدیریت اکتیویژن در تضمین ایمنی و برابری محیط کار و با شکست هیئت مدیره در واکنش سازنده به بحران رو به رشد باشند.

  در ادامه‌ی این نامه گفته شد:

  ما همچنین مشاهده می‌کنیم که حداقل از جولای گذشته، کارکنان اکتیویژن شجاعانه خواستار پایان دادن به آزار و اذیت و تلافی‌جویی در شرکت شده‌اند و نقش تعیین‌کننده‌ای در شکل‌دهی مجدد فرهنگ سازمانی در آینده دارند. ما معتقدیم که تنها با تعامل سازنده با نیروی کار خود، می‌توان یک چرخش واقعی را آغاز کرد و اعتماد سرمایه‌گذاران را به شهرت و هدف‌های شرکت بازگرداند. ما از شما می‌خواهیم در رد پیشنهاد ادغام مایکروسافت و انتخاب هیئت مدیره جدید، به شایستگی در نشست سالانه بعدی اکتیویژن بلیزارد به ما بپیوندید.

  وزارت کار و مسکن عادلانه کالیفرنیا (DFEH) در ژوئیه 2021 از اکتیویژن بلیزارد به دلیل عدم رسیدگی به آزار جنسی و تبعیض علیه کارمندان زن شکایت کرد. روز چهارشنبه فاش شد که دو وکیل که قبلا این دعوای برجسته را رهبری می‌کردند، به دلیل اتهامات مربوط به مداخله توسط فرماندار کالیفرنیا، دیگر در این پرونده نیستند. به نظر می‌رسد که مایکروسافت در مراحل سختی برای تکمیل قرارداد خرید اکتیویژن قرار دارد، شما چه فکر می‌کنید؟

  ❤GOD OF WAR❤Tlou part 2 game of the centuryمرد شیش تیغ مرئی@alistarO2DetectivemeysambEllie TerminatorMichaelشبح تی ام گیم 👣Aloy versusRebel2292اینسایدر استخونیKing Jim RyanSkyrim : The Elder Scrolls VGramy kThomaso0ashil0ovitto corleoneعلیmore

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا