اخبار روز

گزارش: نینتندو سخت‌افزار جدیدی در سال مالی 2023 عرضه نمی‌کند – تی ام گیم

 • گزارش: نینتندو سخت‌افزار جدیدی در سال مالی 2023 عرضه نمی‌کند – تی ام گیم

  هم‌ اکنون نینتندو (Nintendo) در تلاش بوده تا با افزایش خرید قطعات موردنیاز برای تولید نینتندو سوییچ، از موجودی کافی پیش از فصل تعطیلات مطمئن شود.

  به دنبال دستاورد سه‌ماهه‌ی اول سال مالی 2023 نینتندو، مجله‌ی ژاپنی نیکئی (Nikkei) در گزارشی گفت که تا 31 مارس 2023 (پایان سال مالی) سخت‌افزار جدیدی توسط این شرکت عرضه نخواهد شد. هرچند بر اساس تاکاشی موچیزوکی (Takashi Mochizuki) از بلومبرگ (Bloomberg)، کاملا مشخص نیست که این موضوع بر اساس گزارش نیکئی یا اظهارات شونتارو فوروکاوا (Shuntaro Furukawa)، رئیس کل نینتندو، بوده که در همین مقاله با او مصاحبه شده است.

  در نتایج مالی مذکور، نینتندو اعلام کرد که تا 30 ژوئن 2022، آمار فروش نینتندو سوییچ به 111.08 میلیون واحد رسید. به دلیل کمبود نیمه‌رسانا، میزان فروش در مقایسه با سال قبل تا 22.9 درصد کاهش داشته است. هرچند تولید‌کننده‌ی این کنسول گفت که انتظار دارد تا خرید قطعات از آخر تابستان تا پاییز افزایش پیدا کند. همچنین تاکید کرد که این موضوع به دلیل تحویل تعداد واحد کافی نینتندو سوییچ به مصرف‌کنندگان در همه‌ی ناحیه‌ها و آماده‌سازی برای تعطیلات بوده است.

  بر اساس گزارشی در جولای، این شرکت مقدار زیادی برای خرید و ذخیره مواد خام در سال مالی 2022 هزینه کرده است که با سال مالی 2019 (بازه زمانی مربوط به تولید نینتندو سوییچ لایت) مقایسه می‌شود؛ بنابراین حدس و گمانی در مورد آماده‌سازی نینتندو برای برای تولید سخت‌افزار جدید به وجود آمد. گزارشات جدید مشخص کرد که هیچ سخت‌افزاری در دست ساخت قرار ندارد و هدف از این موارد، جلوگیری از هر گونه حدس و گمان در قبال این افزایش هزینه بوده است.

  تبلیغات

  همچنین دیوید گیبسون (David Gibson)، تحلیل‌گر ارشد مالی MST، به گفته‌های فوروکاوا در همین مقاله اشاره کرد:

  در حالت عادی، آن‌ها موجودی را در تابستان ذخیره می‌کنند تا در پایان سال و زمانی در نقطه‌ی اوج خود قرار دارد، آماده باشند. این تابستان، قادر به تولید به اندازه سال‌های قبل نبوده‌ایم. حتی اگر تولید به تعداد موردنظر برسد، در مورد فروش همه‌ی آن‌ها مطمئن نیستم.

  با نبود تغییر در پیش‌بینی خود برای فروش 21 میلیون نسخه‌ای نینتندو سوییچ تا پایان 31 مارس 2023، گیبسون تاکید کرد که در 9 ماه آینده 18 میلیون واحد به فروش خواهد رسید. زمان همه چیز را مشخص خواهد کرد اما این گزارشات عدم عرضه‌ی سخت‌افزار جدید در سال جاری را تقویت می‌کند.

  meysamb...Eternal...Emperor Nima Shams

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا