اخبار روز

گزارش: مشارکت خانوادۀ گیلمو با یک کمپانی خصوصی برای جلوگیری از تصاحب – تی ام گیم

 • گزارش: مشارکت خانوادۀ گیلمو با یک کمپانی خصوصی برای جلوگیری از تصاحب – تی ام گیم

  به گزارش Dealreporter، این احتمال وجود دارد که خاندان گیلمو (Guillemot) برای تصاحب یوبیسافت (Ubisoft) با یک شرکت سرمایه‌گذاری خصوصی مشارکت کند.

  این مشارکت با هدف جلوگیری از خرید احتمالی این شرکت توسط خریداران استراتژیک (Strategic Buyers به شرکت‌هایی گفته می‌شود که شرکت‌های هم‌حرفه‌ی خود را خریداری می‌کنند) انجام می‌شود. خاندان بناین‌گذار یوبیسافت در حال حاضر صاحب 15.9 درصد از سهام و 22.9 درصد از سهم آرای این شرکت است. در صورت به وقوع پیوستن این مورد، خاندان گیلمو کنترل خود را بر این شرکت ساخت و نشر بازی، حفظ خواهد کرد.

  این خبر بلافاصله باعث افزایش سهام یوبیسافت نیز شد. این نخستین بار نیست که رئیس یوبیسافت یعنی Yves Guillemot و خانواده‌اش برای جلوگیری از خریداری شدن این شرکت توسط سایرین تلاش کرده‌اند. بین سال‌های 2015 و 2018، این خانواده برای حفظ استقلال خود در مقابل شرکت رسانه‌ی جمعی فرانسوی ویوندی (Vivendi) که طی سال‌های گذشته، دائماً سهام بیش‌تری از این شرکت را خریداری کرده بود نیز اقداماتی انجام داد. نهایتاً، دو سمت این ماجرا در مارس 2018 به توافق رسیدند که در نتیجه‌ی آن، شرکت ویوندی تمام سهام خود را فروخت.

  پس از این اتفاق، Yves Guillemot در مصاحبه‌ای با IGN گفت:

  خطر کردن در شرکت‌های بزرگ، کار آسانی نیست. بنابراین، زمانی که شرکتی با فلسفه‌ی فکری‌ای متفاوت، شما را مورد حمله قرار می‌دهد، متوجه خواهید شد که این موضوع بر آنچه در حال ساختش بودید تأثیر می‌گذارد. در نتیجه، با انرژی مضاعف تلاش می‌کنید تا از نابودی‌اش جلوگیری کنید.

  در دو سال گذشته نیز شکایات زیادی از سوءرفتار این شرکت در محیط کاری صورت گرفته بود که به انتشار بیانیه‌ی رئیس آن درمورد برنامه‌ی او برای ارتقای فرهنگ کارکنان این شرکت منجر شد. اتفاقات مذکور در کنار عرضه‌ی ناموفق بازی‌هایی چون Ghost Recon: Breakpoint و تأخیر در پروژه‌هایی نظیر Skull & Bones و beyond Good & Evil 2، باعث شده بود که سهام یوبیسافت دچار افت شود. با این وجود، یوبیسافت همچنان ناشری پرطرفدار است و عناوین زیادی در دست ساخت دارد.

  MengoMohsenj74M.MTThe old player

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا