اخبار روز

گزارش: شرکت AMD بازار سخت افزار PC را به Intel واگذار کرده است – تی ام گیم

 • گزارش: شرکت AMD بازار سخت افزار PC را به Intel واگذار کرده است – تی ام گیم

  طبق گزارش شرکت سرمایه‌گذاری Susquehanna، به نظر می‌رسد که Intel در مقایسه با AMD در بازار رایانه‌های شخصی عملکرد بهتری دارد.

  تبلیغات

  این شرکت سرمایه‌گذاری گزارش می‌دهد که Intel از نظر رقابت‌پذیری و به دست آوردن سهم در بازار، از AMD بهتر عمل کرده است. Susquehanna اخیرا رتبه Intel در بازار را از منفی به خنثی ارتقا داده است و دلایل مشخصی برای این بهبود رتبه وجود دارد. گویا Intel در رقابت با AMD از حریف خود پیشی گرفته است.

  اکنون AMD حدود ۳۰ درصد از سهم بازار کلی x86 را در اختیار دارد که یک شاهکار بزرگ برای این شرکت به حساب می‌آید؛ اما این شرکت بیشتر روی سرور EPYC تمرکز کرده است و اینکار روی سهم پردازنده‌های Ryzen در بازار تاثیر منفی می‌گذارد. AMD اخیرا عرضه پردازنده‌های Ryzen 7040 Phoenix برای لپ‌تاپ‌ها را یک ماه به تعویق انداخته است، تراشه‌های X3D خود را ابتدا در بازارهای خصوصی عرضه کرده است و Ryzen 7 7800X3D یک ماه بعد عرضه می‌شود. خط تولید پردازنده‌های Dragon Range نیز بخش ثروتمند جامعه را هدف قرار می‌دهد و تنها گزینه‌های موجود، لپ‌تاپ‌های رده بالای Ryzen 9 7945HX هستند. به نظر نمی‌رسد لپ‌تاپ دیگری از این پردازنده استفاده کند.

  اگر به پلتفرم AM5 AMD نگاه کنید، این شرکت هیچ SKU کمتر از ۲۵۰ دلار آمریکا ندارد، در حالی که Intel چندین SKU را در این محدوده قیمتی ارائه کرده است و هزینه پلتفرم آن‌ها نیز بسیار جذاب‌تر است. در همین حال، پلتفرم AM4 AMD از نظر فروش همچنان برتر است و Ryzen 7 5800X3D با وجود عرضه تراشه‌های جدیدتر و ارائه تبلیغات و تخفیف‌ از طریق خرده‌فروشان، همچنان به راحتی فروخته می‌شود.

  با این حال، همه چیز برای Intel (هنوز) عالی نیست. Sapphire Rapids-SP با پردازنده‌های AMD EPYC Genoa، Bergamo و Genoa-X مواجه خواهد شد که همگی امسال عرضه می‌شوند. SP تا پایان سال جاری تنها برای پلتفرم‌های ۱S / 2S عرضه می‎‌شود. با این حال، Intel اعلام کرده است که با بیش از ۴۵۰ طرح نهایی شده و بیش از ۲۰۰ طرح در دست ساخت، آینده بسیار درخشانی را برنامه‌ریزی کرده است.

  red-eyed Banished KnightkiameysambBaBa WossGigachad756Nima Shamsامیر حسینAMIR WAZOWSKIX_Wolverine_Xꪖꪜꫀꪀᧁꫀᣗmh.pFaridfarshadx

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا