سرگرمی

اعتراض دارندگان آیفون 14 و 14 پرو به خاطر افت محسوس ظرفیت باتری – تی ام گیم

 • اعتراض دارندگان آیفون 14 و 14 پرو به خاطر افت محسوس ظرفیت باتری – تی ام گیم

  برخی از دارندگان آیفون 14 و آیفون 14 پرو گلایه‌هایی دارند که یادآور روزهای بد قدیمی «باتری‌گیت» است و می‌گویند که گوشی‌شان پس از کمتر از یک سال سرویسدهی شبانه‌روزی، در حال حاضر بیش از حد انتظار زوال باتری را گزارش می‌دهد.
   
  به گزارش تی ام گیم و به نقل از ورج، سام کوهل از AppleTrack در ماه ژوئیه توییت کرد که باتری آیفون 14 پرو او اکنون به حداکثر ظرفیت 90 درصد کاهش یافته که بسیار سریعتر از آیفون‌های قبلی او است؛ افراد دیگری نیز در پاسخ به وی مواجهه با این مشکل را تایید کرده‌اند.
   
  کوهل با ویدئویی که در مورد این مشکل منتشر کرد گفت که ای وضعیت توصیه کردن این گوشی به دیگران را برای او سخت می‌کند، به خصوص با توجه به اینکه 999 دلار برای آن پول داده است.

   

  اعتراض دارندگان آیفون 14 و 14 پرو به خاطر افت محسوس ظرفیت باتری - تی ام گیم

   
  اپل در بیانیه‌ای گفته است که باتری آیفون‌ها باید «تا 80 درصد ظرفیت اولیه خود را در 500 چرخه شارژ کامل حفظ کنند». انتظار می‌رود سری آیفون 15 به زودی عرضه شود و شایعات اخیر گویای آن بوده که این دستگاه‌ها در مقایسه با دستگاه‌های فعلی شاهد افزایش 10 تا 18 درصدی حجم باتری خواهند بود.
   
  او تنها کسی نیست که با این مشکل مواجه شده است. جوآنا استرن، ستون‌نویس ارشد فناوری ورج و وال استریت ژورنال، به تازگی در خبرنامه خود نوشت که آیفون 14 پرو او 88 درصد ظرفیت باتری را نشان می‌دهد. این در حالیست که در سال‌های گذشته، بیشتر آیفون‌ها حداقل تا دو سال استفاده با مشکل کاهش ظرفیت مواجه نمی‌شدند.
   
  و البته این واقعیت را هم باید در نظر بگیریم که تعویض باتری در آیفون 14 یا آیفون 14 پرو پس از اتمام وارانتی یک ساله آن گران‌تر هم می‌شود (با فرض اینکه AppleCare یا برنامه خدمات تمدیدشده دیگری ندارید). سال گذشته قیمت آن 30 دلار افزایش یافت، و از 69 دلار در دستگاه‌های قبلی به 99 دلار رسید.
   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا