سرگرمی

ناسا تابستان سال بعد سفر به ماه را رقم خواهد زد – تی ام گیم

 • ناسا تابستان سال بعد سفر به ماه را رقم خواهد زد – تی ام گیم

  ناسا به صورت رسمی اعلام کرده است که قرار است تا ماموریت ویژه آرتمیس 1 برای سفر به ماه را در یکی از برنامه‌های بسیار اصلی خود به اجرا بگذارد و به همین دلیل نیز برنامه‌های این سازمان برای این ماموریت مشخص شده است.
   
  به گزارش تی ام گیم و به نقل از  Engadget، بر اساس اعلام سازمان ناسا قرار است تا تست‌های مربوط به سوخت‌گیری راکت‌های SLS که قرار است تا این ماموریت را کلید بزنند آغاز کرده است و این امر نخستین گام برای تحقق چنین ماموریت بزرگی است.
   
  جیم فری که یکی از مدیران برنامه توسعه سیستم کاوش‌های ناسا است در یک مصاحبه با Ars Technica به این موضوع پرداخته و این ماموریت را با تاریخ احتمالی انجام آن اعلام کرده است.
   
  بر اساس اطلاعات منتشر شده در این مصاحبه، ناسا قرار است تا در تاریخ 23 آگوست از ششمین فرصت انجام دادن این ماموریت استفاده کند و انسان را بار دیگر به ماه ببرد.
   

  ناسا تابستان سال بعد سفر به ماه را رقم خواهد زد - تی ام گیم 

  فری در این مصاحبه گفت: «این تاریخ پنجره‌ای است که هدف قرار داده‌ایم و احمق خواهیم بود اگر الان این پنجره را هدف قرار ندهیم زیرا در هفته گذشته پیشرفت‌های بسیار شگفت‌انگیزی داشتیم.»
   
  قبل از اینکه این پرواز انجام شود، تکنیسین‌های ناسا باید تمامی آماده‌سازی‌های اولیه موشک‌های SLS  را انجام بدهند که شامل جایگزین کردن پوششی است که در طول آزمایش‌های تاریخ 20 ژوئن با  نشت دادن هیدروژن به شکست آزمایش منتهی شد.
   
  او در ادامه افزود: «فکر نمی‌کنم که در حال فشار آوردن بیش از حد به خودمان باشیم، شاید کمی به خودمان فشار بیاوریم ولی قرار نیست کاری احمقانه انجام بدهیم.»
   
  به این ترتیب قرار است تا ماموریت آرتمیس 1 سفر به ماه برای ادامه تحقیقات درباره این قمر سیاره ما را میسر سازد. در این ماموریت قرار است تا برای اولین بار بعد از چند دهه، انسان بر روی ماه قدم بگذارد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا