اخبار روز

اقدامات مایکروسافت پس از تصاحب بتسدا موجب نگرانی ناظر بریتانیایی از خرید Activision شده است – تی ام گیم

 • اقدامات مایکروسافت پس از تصاحب بتسدا موجب نگرانی ناظر بریتانیایی از خرید Activision شده است – تی ام گیم

  سازمان تنظیم کننده‌ی رقابت در بازار بریتانیا (CMA) با انتشار بیانیه‌ای توضیح داد که نگرانی این نهاد از خرید اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) به اقدامات مایکروسافت پس از خرید شرکت بتسدا ارتباط دارد.

  ناظر بریتانیایی در طی ماه‌های اخیر میزان بررسی خود را در مورد خرید 68.7 میلیارد دلاری اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت افزایش داده است. در همین راستا، این سازمان بیانیه‌ای را در خصوص نگرانی‌های خود از این خرید منتشر کرد.

  بخشی از بیانیه سازمان تنظیم کننده بریتانیا به شرح زیر است:

  تعدادی از شرکت‌های ثرد پارتی به CMA گفته‌اند که مایکروسافت از انحصاری کردن محتوای شرکت اکتیویژن بلیزارد برای سرویس گیم پس خود منتفع خواهد شد و این با رفتار مایکروسافت در رابطه با خریدهای قبلی، از جمله زنی مکس مدیا (ZeniMax Media)، که در آن مایکروسافت به قول خود مبنی بر ادامه عرضه‌ی محتوای بتسدا (Bethesda) برای پلتفرم‌ها و فروشگاه‌های دیگر، مطابقت دارد.

  نگرانی سونی از به انحصار درآوردن فرنچایز Call of Duty توسط مایکروسافت، به شدت مورد بحث بوده است و می‌توان آن را یکی از دلایل مهم به تعویق افتادن تایید خرید اکتیویژن بلیزارد قلمداد کرد. با این حال، به نظر می‌رسد نگرانی CMA فراتر از یک فرنچایز مانند Call of Duty است.

  تبلیغات

  در ادامه‌ی این بیانیه آمده است:

  اکثر رقبای Game Pass فاقد محبوبیت و دامنه‌ی محتوایی هستند که این سرویس پس از تایید خرید اکتیویژن در اختیار خواهد داشت. با توجه به اهمیت محتوای اکتیویژن، رقبای فعلی و آینده ممکن است تحت تأثیر هرگونه استراتژی سلب مالکیت با استفاده از آن محتوا قرار گیرند.

  با توجه به دیدگاه سازمان تنظیم کننده‌ی بریتانیا باید منتظر نظر نهایی این نهاد در خصوص خرید اکتیویژن بلیزارد باشیم. با این حال، مدیر عامل کمپانی تیک تو اینتراکتیو (Take-Two Interactive)، به‌تازگی حمایت خود را از این خرید اعلام کرده است.

  نظر شما در این باره چیست؟

  بهزاد سالمیRebel2292BrainiacAmirhossein80Master(Senua(lone wolfهیلو ریچJustice for JMEllie TerminatorامیرTUPAC....عمو فیل کبیرTitanfallInvisible bearded userMasuod Enayatiهادی صفاییامینعلیmore

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  دکمه بازگشت به بالا