اخبار روز

مایکروسافت: سونی به استودیوها پول می‌دهد تا بازی خود را به گیم پس نیاورند – تی ام گیم

 • مایکروسافت: سونی به استودیوها پول می‌دهد تا بازی خود را به گیم پس نیاورند – تی ام گیم

  مایکروسافت مدعی شده است که سونی به سازندگان مختلف «حق بلاک» می‌دهد تا محتوای خود را روی سرویس ایکس باکس گیم پس منتشر نکنند.

  مایکروسافت در پرونده‌ای به انجمن دفاع اقتصادی برزیل (CADE) که برای توجیه خرید اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) تنظیم شده است، توضیح می‌دهد: سونی با جلوگیری از انتشار محتوا روی سرویس گیم پس، همواره جلوی پیشرفت این سرویس را می‌گیرد.

  مایکروسافت حول این موضوع توضیحات زیر را ارائه داد:

  با توجه به این که انحصارگرایی هستۀ اصلی استراتژی سونی را تشکیل می‌دهد و همچنین این موضوع باعث شده تا کمپانی مذکور حضور قدرتمندی در صنعت گیم داشته باشد، نگرانی‌ آن‌ها حول انحصاری شدن محتویات اکتیویژن ضد و نقیض است و با اعمال خود آن‌ها مطابقت ندارد.

  تبلیغات

  این رویکرد و نگرانی ابراز شده از سوی سونی، باری دیگر نشان می‌دهد که آن‌ها از یک مدل کسب و کار با قابلیت ارائۀ محتوای باکیفیت با پایین‌ترین هزینه برای کاربر ترس دارند و آن را تهدیدی برای رهبری خود در بازار بازی‌های ویدیویی می‌بینند، رهبری‌ای که خود با استراتژی انحصارگرایی شکل گرفته است.

  مدتی پیش، در یکی از قراردادهای کپکام و سونی حول بازی Resident Evil Village، بندی به عدم انتشار بازی روی سرویس‌های اشتراکی اشاره داشت.

  نظر شما در این باره چیست؟

  eysinHerfeiyvitto corleoneOmid_FshAlborzافسر جنگ نرم سونیEmad-MartianSnoop doggamir_hasanpoor...Eternal...بازرسhalkerRebel2292farshadxArshia.1Ellie Terminatorهایزنبرگ کبیرmeysamInvisible bearded userArmin Ezatimore

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  دکمه بازگشت به بالا