اخبار روز

احتمال دارد مایکروسافت جهت دور زدن CMA، اکتیویژن را از بازار بریتانیا خارج کند – تی ام گیم

 • احتمال دارد مایکروسافت جهت دور زدن CMA، اکتیویژن را از بازار بریتانیا خارج کند – تی ام گیم

  شرکت مایکروسافت برای به سرانجام رسیدن معامله ۶۹ میلیارد دلاری خرید اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard)، از هیچ اقدامی کوتاهی نمی‌کند.

  تبلیغات

  طبق گزارش اخیراً منتشر شده از سوی رسانه Bloomberg، برد اسمیت (Brad Smith)، نایب رئیس مایکروسافت، هفته آینده با رئیس خزانه‌داری بریتانیا یعنی جرمی هانت (Jeremy Hunt)، دیدار خواهد داشت تا نارضایتی خود از عملکرد سازمان تنظیم رقابت و بازار بریتانیا (CMA) درباره عدم تصویب معامله تصاحب اکتیویژن بلیزارد را به او اظهار کند.

  شرکت مایکروسافت هم‌اکنون تائید کرده است که اسمیت در آینده به لندن می‌رود تا درباره ظرفیت‌های آینده هوش مصنوعی و نیاز ضروری به چگونگی مدیریت آن، گفتگو کند. علاوه بر این، طبق اعلام سخنگوی مایکروسافت، بخشی از برنامه‌های اسمیت شامل صحبت‌هایی خصوصی درباره «پیشنهادهای مطرح شده در پاسخ به نگرانی رگولاتوری‌ها نسبت به خرید اکتیویژن بلیزارد و نیز تعهد مایکروسافت برای برطرف کردن این نگرانی به طُرُق خلاقانه و سازنده» خواهد بود.

  از زمان عدم تائید قرارداد اکتیویژن بلیزارد، اسمیت سخنان تندی نسبت به CMA ابراز و به نوعی این سازمان را سرزنش کرده است. او روز اعلام خبر رَدِ توافق را، تاریک‌ترین روز در چهار دهه ارتباط با بریتانیا توصیف و به سران CMA خاطرنشان کرد که آن‌ها باید متوجه مسئولیت گسترده و سنگین خود باشند.

  صحبت‌های اسمیت اما بی‌جواب نماندند و آن‌طور که Bloomberg گزارش می‌دهد، نخست وزیر دولت بریتانیا از برخی از انتقادات او به CMA به‌شدت ناراحت است. اسمیت صراحتاً گفته بود که در نتیجه تصمیم CMA، حال مصمم شده که «اتحادیه‌ی اروپا نسبت به بریتانیا برای شروع کسب و کار مناسب‌تر است».

  گفته می‌شود برد اسمیت در همین هفته، با وکلای حقوقی مایکروسافت دیدار خواهد کرد تا با آن‌ها درباره گزینه‌های گوناگون جهت مقابله با CMA مشورت کند. یکی از این گزینه‌ها، خارج کردن شرکت اکتیویژن از بازار بریتانیا است تا بتوان از این طریق، دستور CMA را دور زد و معامله را ادامه داد.

  بنابراین، روی کاغذ اینطور به نظر می‌رسد که اگر فعالیت‌های اکتیویژن به‌طور کلی از بریتانیا خارج و به یکی از کشورهایی که خارج از حوزه قضایی این دولت هستند منتقل شود، می‌توان بازی‌های این شرکت را توسط یک توزیع‌کننده دیگر و با واسطه به فروش رساند.

  با این وجود اما مایکروسافت همچنان شکایت خود علیه تصمیم CMA را پیگیری می‌کند و دادگاه مربوط به آن نیز در ماه جولای برگزار خواهد شد. اگرچه بریتانیا قاطعانه باور دارد که تصمیم درستی گرفته است اما سایر دولت‌ها و رگولاتوری‌ها مانند چین، کره جنوبی و اروپا، موافقت خود را با انعقاد این قرارداد، اعلام کرده‌اند.

  منبع: Video Games Chronicle

  HunTeR007IrNWitcherBehzaadRazielGlitchhh🐘💰lul-bookهالک ایرانیمارتین فوردnobodyAlan WakeFernandoعمو فیل کبیرHalo reach 2BigArmool3doArcixshEzio (Spider-Man Edition)UNCLE ARTURmore

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا