سرگرمی

لای‌فای نسل بعدی وای‌فای – تی ام گیم

 • لای‌فای نسل بعدی وای‌فای – تی ام گیم

  نسل بعدی وای فای (وای فای ۷) به زودی از راه می‌رسد و انتظار می‌رود روترهای وای فای ۷ اواخر امسال عرضه شوند اما آینده ارتباطات بی‌سیم ممکن است وای فای ۷ نباشد، بلکه یک فناوری بی‌سیم مبتنی بر نور به نام “لای فای” باشد.

  به گزارش تی ام گیم از ایسنا، “لای فای” (Li-Fi) که مخفف “لایت فیدلیتی” (light fidelity) است، یک فناوری شبکه نوری بی‌سیم است که از نور مادون قرمز به جای سیگنال‌های رادیویی (وای فای) برای انتقال داده، استفاده می‌کند. استاندارد ارتباطات سبک ۸۰۲.۱۱bb جدید موسسه IEEE، برای فناوری لای فای عرضه شده است. این استاندارد از این نظر مهم است که یک چارچوب جهانی شناخته شده برای تولیدکنندگان به منظور تولید محصولات لای فای منطبق با یکدیگر را تعیین می‌کند.

  به گفته فرونهافر اچ اچ آی، طراح شبکه‌های ارتباطی موبایل و نوری، یکی از مزایای لای فای، امکان نصب فرستنده‌های لای فای در لامپ روشنایی است. به نظر می‌رسد یکی دیگر از مزایای آن، این است که لای فای مانند وای فای، از دیوارها نشت ندارد و از این رو، می‌تواند امنیت را بهبود دهد.

  در حال حاضر، محصولات زیادی که از استاندارد جدید لای فای پشتیبانی کنند، وجود ندارند. نخستین دستگاهی که از این استاندارد پشتیبانی می‌کند، تازه امسال معرفی شده است. هرچند دستگاه‌های تجاری هنوز وجود ندارند اما مزایایی که لای فای وعده می‌دهد، خیلی امیدبخش هستند.

  گویا لای فای سرعتی بالغ بر ۲۲۴ گیگابیت بر ثانیه دارد، در حالی که میانگین سرعت وای فای ۷، به طور میانگین ۴۰ گیگابیت بر ثانیه پیش بینی شده است. سرعت انتقال داده برای کارهایی مانند بازی یا واقعیت افزوده و واقعیت مجازی، بسیار مفید خواهد بود.

  بر اساس گزارش وب سایت اندروید اتوریتی، هر چند پتانسیل لای فای هیجان آمیز است اما مهم است که مدتی تحت کنترل بماند. با توجه به این که این فناوری در روزهای نخست خود است، هنوز مشخص نیست که چه معایبی به همراه خواهد داشت. همچنین، به تلاش زیادی نیاز است تا افراد متقاعد شوند از وای فای، به لای فای سوئیچ کنند. با این حال، انتشار استاندارد جدید ۸۰۲.۱۱bb موسسه IEEE، گام بزرگی به پیش است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا