اخبار روز

افزایش دانلود VPN در ترکیه – تی ام گیم

 • افزایش دانلود VPN در ترکیه – تی ام گیم

  وی‌پی‌ان پروتون که یکی از بهترین فیلترشکن‌های ترکیه در بازار است، با افزایش قابل توجه استفاده در این کشور روبرو شد. ثبت نام‌های ساعتی در اوج، ۳۰ هزار درصد بالاتر از سطح عادی افزایش یافت.

  به گزارش تی ام گیم از ایسنا، اگرچه هیچ توضیح رسمی درباره فیلتر توییتر ارائه نشد اما دیده بان اینترنت “نت بلاکس” اعلام کرد ممنوعیت توییتر راهی برای جلوگیری از انتشار اطلاعات نادرست پیرامون این فاجعه در اینترنت بوده است. به نظر می رسد توییتر اکنون در ترکیه رفع فیلتر شده است اما با این حال، استفاده از پروتون در ترکیه، ۱۰ برابر شرایط معمول شده است.

  “نت بلاکس” فیلتر شدن توییتر در ترکیه را نخستین بار روز چهارشنبه پس از مشاهده اعمال فیلتر مسدود کننده دسترسی به توییتر در همه شرکت‌های خدمات سرویس اینترنتی (آی اس پی) ترکیه، گزارش کرده بود.

  بر اساس گزارش وب سایت تِک رادار، این ممنوعیت زمانی اتفاق افتاد که شهروندان ترکیه به چنین سرویسی برای دریافت اطلاعات پس از وقوع زلزله مرگبار نیاز داشتند. حتی از این بدتر، این فاجعه در مقطعی، بر زیرساخت اینترنت تاثیر گذاشت.

  در این حال، رویترز گزارش کرد سران اپوزیسیون و کاربران شبکه اجتماعی از محدود شدن دسترسی به توییتر که به افراد برای اشتراک گذاری اطلاعات درباره رسیدن کمک و محل افرادی که زیر آوار گیر افتاده‌اند، کمک کرده بود، انتقاد کردند.

  رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، توییتر را در گذشته فیلتر کرده بود و در ماه‌های اخیر سرگرم مقابله با اطلاعات نادرست بود که عامل مسدود شدن توییتر در روز چهارشنبه خوانده شد.

  دسترسی کامل به توییتر از ساعات اولیه صبح پنجشنبه که آمار قربانیان زلزله در ترکیه و سوریه از مرز ۱۷ هزار نفر گذشت، فراهم شد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا