سرگرمی

هدستی که به سوالات پاسخ می‌دهد – تی ام گیم

 • هدستی که به سوالات پاسخ می‌دهد – تی ام گیم

  محققان مؤسسه فناوری ماساچوست، یک دستگاه پوشیدنی را ابداع کرده‌اند که می‌تواند، افکار افراد را به صورت شفاهی بیان کند و به آن‌ها اجازه دهد تا بدون اینکه کسی بشنود با رایانه صحبت کنند. این دستگاه که AlterEgo نام دارد، به کاربر اجازه می‌دهد رایانه را کنترل کند و بدون اینکه حتی یک کلمه حرف بزند، از رایانه سوال بپرسد.

  زمانی که فردی که از این دستگاه استفاده می‌کند به کلمه یا عبارتی فکر می‌کند، اما آن را به زبان نمی‌آورد، AlterEgo سیگنال‌های عصبی عضلانی را در فک و صورت آن شخص دریافت می‌کند. سپس هدست AlterEgo این سیگنال‌ها را به رایانه‌ای می‌فرستد که به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده است تا سیگنال‌ها را با کلمات خاصی مرتبط کند.

  محققان AlterEgo را به عنوان یک دستگاه “تقویت هوش” یا به اختصار IA توصیف می‌کنند، این دستگاه شبیه به هدستی است که مجری‌ها روی صحنه استفاده می‌کنند. کاربر دستگاه را روی گوش و فک خود قرار می‌دهد. در داخل دستگاه، چهار الکترود وجود دارد که پوست فرد را لمس می‌کند و آنقدر حساس هستند که سیگنال‌های عصبی عضلانی ظریفی را دریافت می‌کنند، سپس دستگاه آن سیگنال‌ها را به رایانه ارسال می‌کند و رایانه نیز با ارسال پیامی به دستگاه، پاسخ می‌دهد.

  AlterEgo مجهز به یک بلندگوی ارتعاشی رسانای استخوانی است و به شخص اجازه می‌دهد تا پاسخ رایانه را بشنود. برای مثال، اگر در خیابان راه می‌روید و می‌خواهید زمان را بدانید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که در ذهن خود ساعت را بپرسید و پاسخ رایانه را بشنوید. AlterEgo همچنین می‌تواند به شخص در بازی شطرنج و انجام کار‌های ساده دیگر نیز کمک کند.

  این دستگاه نسبتا دقیق است و در یک آزمایش ۱۰ نفره، AlterEgo دقت ۹۲ درصدی را ثبت کرد. محققان می‌گویند که این عدد در طول زمان افزایش خواهد یافت.

  AlterEgo می‌تواند نحوه تعامل انسان با رایانه‌ها را تغییر دهد. این دستگاه به ما امکان می‌دهد بی سر و صدا با دستیار‌های هوش مصنوعی مانند الکسای آمازون، دستیار گوگل یا سیری اپل، بدون اینکه کسی بداند ارتباط برقرار کنیم. اگر فردی در حال مکالمه است و می‌خواهد کمی اطلاعات را جستجو کند، لازم نیست دستگاه دیجیتال خود را بیرون بیاورد و فقط کافی است به آن فکر کنند، چون AlterEgo بدون وقفه به آن پاسخ خواهد داد.

  منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا