اخبار روز

هشدار گوگل نسبت به انحصار مایکروسافت در فضای ابری – تی ام گیم

 • هشدار گوگل نسبت به انحصار مایکروسافت در فضای ابری – تی ام گیم

  «گوگل کلاود» با افزایش انتقادش از شیوه‌های رایانش ابری مایکروسافت می‌گوید که این رقیبش به دنبال انحصاری است که می‌تواند به توسعه فناوری‌های نوظهور مانند هوش مصنوعی مولد آسیب برساند. مایکروسافت و آمازون اخیراً در بریتانیا، اتحادیه اروپا و ایالات‌متحده در مورد قدرتشان در بازار رایانش ابری مورد بررسی‌های دقیقتری قرار گرفته‌اند. شایان ذکر است که گوگل با فاصله قابل توجهی از این دو شرکت در جایگاه سوم بازار رایانش ابری است. همکاری مایکروسافت با OpenAI، خالق چت‌بات ChatGPT، نیز بر شدت نگرانی‌ها افزوده است.

  به گزارش ایتنا  به نقل از رویترز، آمیت زاوری، معاون رئیس Google Cloud، در مصاحبه‌ای گفت: «ما نگران مایکروسافت هستیم که می‌خواهد رویه‌های یک دهه خود را تغییر دهد، جایی که قبلاً انحصار زیادی روی نرم‌افزار داخلی داشت و اکنون در حال تلاش برای انتقال آن به فضای ابری است»
  .
  او گفت: «آنها بدین طریق در حال ایجاد یک حوزه حصارکشی‌شده هستند که کاملاً تحت کنترل و متعلق به مایکروسافت باشد و مشتریان مرتبط با این حوزه ناچار خواهند بود تا فقط به مایکروسافت مراجعه کنند».
   
  زاوری، با اشاره به پلت‌فرم رایانش ابری مایکروسافت، گفت: «اگر ابر مایکروسافت باز نماند، حتی در فناوری‌های نسل بعدی مانند هوش مصنوعی نیز با مشکلات و مسائل طولانی‌مدتی مواجه خواهیم شد، زیرا مایکروسافت از بسیاری جهات مشتریان را مجبور می‌کند به آژور بروند».
  او از تنظیم‌کننده‌های مقررات ضدانحصار خواست تا اقدام کنند.
   
  زاوری گفت: «من فکر می‌کنم تنظیم‌کننده‌های مقررات باید نوعی رهنمود و مقررات تدوین کنند که مانع از ایجاد کسب‌وکار ابری آژور توسط مایکروسافت شود، و اجازه ندهند انحصار داخل‌سازمانی منتهی به انحصار ابری شود».
    

  هشدار گوگل نسبت به انحصار مایکروسافت در فضای ابری - تی ام گیم

  مایکروسافت این استدلال را رد کرد.
  یک سخنگوی مایکروسافت گفت: «همانطور که آخرین داده‌های مستقل نشان می‌دهد، رقابت بین هایپرسکیلرهای ابری همچنان رقابتی سالم است. در سال 2023، مایکروسافت و گوگل دستاوردهای اندکی در قیاس با AWS که همچنان با اختلاف قابل‌توجهی پیشتاز بازار جهانی باقی مانده است، داشتند».
   
  البته براد اسمیت، رئیس مایکروسافت، نیز اخیراٌ انتقاد تندی از گوگل کرده بود.
  او در کنگره جهانی موبایل در بارسلون گفت: «امروزه، تنها یک شرکت به‌صورت عمودی یکپارچه‌سازی شده است، به گونه‌ای که شامل هر نوع لایه هوش مصنوعی، از تراشه‌ها گرفته تا یک فروشگاه پررونق اپلیکیشن موبایل، است».
   
   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا