سرگرمی

عملکرد گلکسی واچ 4 با ابزارهای پزشکی مطابقت دارد – تی ام گیم

 • عملکرد گلکسی واچ 4 با ابزارهای پزشکی مطابقت دارد – تی ام گیم

  تحقیقات منتشر شده در مجله سلامت خواب ادعا می‌کند که حسگرهای ساعت گلکسی واچ ۴ سامسونگ برای SpO2 (اشباع اکسیژن) با ابزارهای پزشکی واقعی هنگام اندازه‌گیری OSA یا آپنه انسدادی خواب قابل مقایسه هستند.

  به گزارش تی ام گیم از همشهری آنلاین، بر اساس این مطالعه، قرائت‌هایی که همزمان با ابزار پوشیدنی و دستگاه‌های پزشکی سنتی گرفته می‌شوند، در یک راستا قرار گرفتند.

  این مطالعه توسط ۷ متخصص پزشکی انجام شد که ۶ نفر از آنها وابسته به شرکت سامسونگ الکترونیکس بودند. این تحقیق و آزمایش در مرکز پزشکی سامسونگ انجام شد که هزینه تحقیقات را نیز پرداخت کرد. بنابراین شاید باید یافته‌های آن را با کمی تردید باور کنیم.

  در طی تحقیقات مشخص شد که حسگر اکسیژن خون در پشت گلکسی واچ ۴ می‌تواند بینشی واقعی از سلامت کاربر ارائه دهد و زمانی که میانگین خطا در داده‌ها کمتر از ۴٪ باشد با استانداردهای FDA و ISO مطابقت دارد.

  محققان دریافتند که حسگر پوشیدنی کمی قابل اعتمادتر از ابزار پزشکی معمولی است که روی مچ قرار می‌گیرد، زیرا داده‌های اکسیژن را به‌طور متفاوتی جمع آوری می‎کند. دستگاه سامسونگ بر پالس اکسیمتری (خوانش نبض از طریق پوست) متکی است در حالی که ابزار پزشکی به CO تکیه می‌کند؛ اکسی‌متر (خوانش اکسیژن از طریق پوست).

  تحقیقات در مورد OSA مهم است، زیرا طبق این مطالعه، ۳۸٪ از بزرگسالان از این اختلال خواب رنج می‌برند؛ از جمله ۵۰٪ از کل مردان بالغ و ۲۵٪ از کل زنان بالغ.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا