اخبار روز

FTC به مایکروسافت دسترسی نسبتاً محدودی به قراردادهای انحصاری ترد پارتی سونی می‌دهد – تی ام گیم

 • FTC به مایکروسافت دسترسی نسبتاً محدودی به قراردادهای انحصاری ترد پارتی سونی می‌دهد – تی ام گیم

  کمیسیون تجارت فدرال (FTC) اخیراً میزان دسترسی مایکروسافت به قراردادهای انحصاری ثرد پارتی شرکت سونی را مشخص کرده است.

  تبلیغات

  FTC درخواست سونی برای محدود کردن دوره زمانی اسناد ارائه شده و عدم ارزیابی آن برای جیم رایان (Jim Ryan)، رئیس پلی استیشن و سایر مدیران اجرایی را پذیرفته است. با این حال، سونی باید سایر اسناد درخواستی را با مایکروسافت به اشتراک بگذارد. از سوی دیگر، مایکروسافت می‌گوید اطلاعات پلی استیشن به دفاع از خرید اکتیویژن در دادگاه FTC در ماه آگوست کمک خواهد کرد.

  از سوی دیگر، FTC به اعتراض سونی به احضاریه مایکروسافت برای اسناد داخلی رسیدگی کرده و اکثر آن‌ها را رد کرده است.در حکمی که توسط قاضی ارشد حقوق اداری، مایکل چپل (Michael Chappell) امضا شد، FTC دو درخواست سونی را پذیرفت، اما شش درخواست دیگر را رد کرد.

  سونی استدلال می‌کند که اسناد درخواستی مربوط به بررسی عملکرد یا ارزیابی‌های جیم رایان و گزارش‌های مستقیم او و همچنین سایر اعضای رهبری شرکت، به این پرونده مرتبط نبوده و «تجاوز غیرموجه به حریم خصوصی کارکنان» است. از سوی دیگر مایکروسافت ادعا می‌کند که چنین اطلاعاتی برای درک «معیارهایی که مدیران و کسب و کار بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی بر اساس آن‌ها ارزیابی می‌شوند» مورد نیاز است، اما FTC تاکید کرد که این یک مورد استخدامی نیست و معیارها هیچ ارتباط منطقی با شکایت آن یا خرید اکتیویژن ندارد. در نهایت FTC این درخواست سونی را پذیرفت.

  مایکروسافت با صدور احضاریه‌ای از سونی خواستار دسترسی به اسناد و اطلاعات مختلفی شده که می‌تواند برای دفاع از خود در برابر FTC استفاده کند. رگولاتوری آمریکا در اواخر سال 2022، یک شکایت حقوقی علیه خرید مایکروسافت در خصوص خرید اکتیویژن بلیزارد صادر کرد. این احضاریه در 17 ژانویه ارائه شد و سونی اعتراض خود را در 23 ژانویه اعلام کرد. سونی برخی از درخواست‌های مایکروسافت را «آزار و اذیت آشکار» توصیف کرده است.

  FTC اشاره کرده است که سونی و مایکروسافت برای بحث در مورد این اعتراضات در پنج نوبت جداگانه جلسه داشته‌اند. مایکروسافت استدلال می‌کند که اطلاعات مشخص در مورد کسب و کار پلی استیشن به رفع نگرانی‌ها در مورد تأثیر خرید اکتیویژن بر رقابت در صنعت بازی‌های ویدیویی کمک می‌کند.

  مایکروسافت اجازه بررسی قراردادهای سونی را پیش از 1 ژانویه 2019 ندارد. این یک برد جزئی برای سونی محسوب می‌شود، اما سایر درخواست‌های برای حذف کارمندان خاص و محدود کردن تعاریف احضاریه همگی از سوی FTC رد شده‌اند.

  کمیسیون تجارت فدرال اخیراً از سونی درخواست کرده است که اسناد مربوط به قراردادهای انحصاری ترد پارتی و فرست پارتی پلی استیشن را ارائه نماید. با توجه به اینکه دادگاه FTC تا 2 آگوست برگزار نمی‌شود، تمام توجهات پیرامون خرید اکتیویژن بلیزارد معطوف به کمیسیون اروپا خواهد بود که قرار است تا 25 آوریل تصمیم خود را در مورد تایید این معامله اتخاذ کند و سازمان رقابت و بازار انگلستان (CMA) نیز تصمیم گیری خود را تا 26 آوریل اعلام خواهد کرد.

  arm4niiThe.Last.DragonHalo.reachخستهچپ دستaref44مسئول جیره ساندیس خور هالئوناردو داوینچیBrainiacمحمدامین حیدریParham_ShImmortal Spartanred-eyed Banished KnightEAGAMERAshen undead the bearerTin TinmeysambKratosاز پیروان bloodyblade.Redامیر حسینmore

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا