اخبار روز

باگ نرم‌افزاری سرویس‌های رایگان فیس‌بوک! – تی ام گیم

 • باگ نرم‌افزاری سرویس‌های رایگان فیس‌بوک! – تی ام گیم

  فیس‌بوک در کشورهای در حال توسعه مانند اندونزی، فیلیپین و پاکستان با اپراتورهای موبایل همکاری می کند تا دسترسی رایگان به فیس‌بوک و چندوب سایت دیگر را برای کاربران فراهم می کند. این درحالی است که اپراتورهای موبایل بدون اطلاع کاربران از آنها هزینه دریافت می کنند.

  به گزارش تی ام گیم از مهر، طبق گزارش جدیدی که در نشریه وال استریت ژورنال منتشر شده این سرویس «فری بیسیکس»(Free Basics) نام دارد و از طریق «متا کانکتیویتی» ارائه می شود تا دسترسی به ابزارهای ارتباطی، اطلاعات بهداشتی، منابع آموزشی و دیگر سرویس های نیازمند پهنای باند کم را بدون هیچ هزینه ای برای کاربران فراهم کند.

  این برنامه از سال ۲۰۱۳ میلادی اجرا می شود.

  وال استریت ژورنال با دستیابی به یک گزارش داخلی فیس‌بوک متوجه شده کاربران ماه ها است که برای استفاده از «فری بیسیکس» هزینه پرداخت می کنند. این مشکل نشتی نامیده شده زیرا زمانی رخ می دهد که سرویس های پولی با سرویس های رایگان تداخل دارند. از آنجا که بخش اعظم کاربران این سرویس ها از طرح های از پیش پرداخته موبایل استفاده می کنند، تا زمانی که بسته اینترنتی شان تمام نشود، متوجه نمی شوند که از آنها هزینه دریافت شده است.

  وال استریت ژورنال اعلام کرده بیشترین هزینه برای استفاده از اینترنت رایگان فیس‌بوک از کاربران پاکستانی دریافت شده که مبلغ آن به ۱.۹ میلیون دلار می رسد این درحالی است که علاوه بر پاکستان چالش مذکور در چند کشور دیگر نیز وجود دارد.

  به نظر می رسد این مشکل از نرم افزار فیس‌بوک و واسطه کاربر (UI) نشات می گیرد و ویدئوها ریشه مشکل هستند. این درحالی است که قرار نبوده ویدئو ها در «فری بیسیکس» ظاهر شوند، اما اختلالاتی در نرم افزار فیس‌بوک سبب شده برخی از آنها وارد طرح شوند.

  نوتیفیکیشن هایی که قرار بود به کاربران اطلاع دهند برای تماشای ویدئو از آنها هزینه دریافت می شوند، نیز ارسال نشده اند. طبق اسناد موجود فیس‌بوک متوجه شده ۸۳ درصد هزینه های غیرضروری مربوط به این ویدئوها است که در حقیقت قرار نبوده نمایش داده شوند.

  فیس‌بوک ادعا می کند این چالش را تا حد زیادی برطرف کرده است. درو پوساتری سخنگوی متا در این باره می گوید: ما به کاربران اعلام کردیم تماشای ویدئوها و تصاویر به دریافت هزینه منجر می شود و تمام تلاش خود را به کار می بریم تا به مردم یادآوری کنیم تماشای این نوع محتوا هزینه ای در بر دارد.

  وال استریت ژورنال در گزارش خود عنوان می کند رشد فیس‌بوک در بازارهای توسعه یافته متوقف شده و فقط در کشورهایی با دسترسی اندک به اینترنت در حال افزایش است. این شبکه اجتماعی در کشورهای در حال توسعه علاوه بر آنکه به عنوان یک سایت اجتماعی فعالیت می کند، یک تهیه کننده اینترنت نیز است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا