اخبار روز

گام بلند مرورگر اج به سمت متوقف کردن تهدیدات هکری – تی ام گیم

 • گام بلند مرورگر اج به سمت متوقف کردن تهدیدات هکری – تی ام گیم

  مایکروسافت به تازگی آپدیتی برای «کانال بتای مایکروسافت اج» منتشر کرده است که تمرکز آن بر امنیت است؛ این شرکت یک حالت مرورگری جدید را به اج اضافه کرده که بر ایمن ماندن در برابر حملات مختلف آنلاین تاکید دارد. تمهیدات حفاظتی افزوده شده به این مرورگر برای مدیران (ادمین‌های) مختلف امکان حفاظت از کاربران در برابر تهدیدات روز صفر را فراهم خواهد آورد. اصطلاح «تهدید روز صفر» برای توصیف تهدید قبلاً ناشناخته‌شده‌ای استفاده می‌شود که از نقایص در نرم‌افزار، که تنها در طی یک حمله امنیت‌سایبری کشف می‌شوند، بهره‌برداری کند.
   
  به گزارش تی ام گیم و به نقل از اسلش‌گیر، قابلیت‌های امنیتی مختلفی در این آپدیت گنجانده شده‌اند با این هدف که این مرورگر در برابر حملات مختلف حفاظت شود. حالت امنیتی ارتقایافته (Enhanced Security Mode) یکی از چندین سیاست گروهی (Group Policies) است که توسط مدیران شبکه به منظور دفاع از دسکتاپ‌های کاربران نهایی قابل اعمال است. این به‌روزرسانی جدید برای کاربران اج بر روی سه پلتفرم مختلف قابل دسترسی است: ویندوز، macOS و لینکوس.
   
  ماکیروسافت مشخصا این آپدیت را برای کسب‌وکارها تهیه کرده‌است، که بیان کرده که این سیاست‌ها باعث می‌شود تا سایت‌ها و اپلیکیشن‌های تجاری مهم طبق آنچه از آنها انتظار می‌رود به کار ادامه دهند».
  چنین تصمیمی معقولانه به نظر می‌رسد، چرا که اج غالباٌ به عنوان مرورگری بر روی کامپیوترهای کاری استفاده می‌شود. این مرورگر سهم بسیار کوچکی از بازار دارد: بنا بر داده‌های سایت StatCounter، کروم 63% این بازار را در اختیار دارد، و تنها 4% کاربران تا دسامبر 2021 مایکروسافت اج را انتخاب کرده‌اند.
   

  گام بلند مرورگر اج به سمت متوقف کردن تهدیدات هکری - تی ام گیم

  در آپدیت جدید، به اج سه قابلیت افزوده شده که در همکاری با یکدیگر تهدیدات امنیتی ورودی را کاهش می‌دهند؛ این قابلیت‌ها عبارتند از: حفاظت پشته اعمال‌شده سخت‌افزاری، حفاظت کد دلخواه (ACG) و حفاظت جریان محتوا (CFG).
   
  همچنین اج اکنون یک لایه مضاعف حفاظت از پسوورد با عنوان «پسوورد اولیه سفارشی» خواهد داشت. این قابلیت آپدیتی برای یک قابلیت قبلی اج است که پیش از بارگیری پسووردی که قبلاً ذخیره شده، احرازهویت مضاعف را الزامی می‌کند. کاربران اکنون قادر خواهند بود تا یک پسوورد سفارشی را به عنوان پسوورد اولیه‌شان تعیین کنند. فقط وقتی که این پسوورد تایپ شود کاربر قادر به استفاده از قابلیت پر کردن اتوماتیک پسوورد در اج خواهد بود.
   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا