سرگرمی

شناسایی بدافزار پاک‌کننده علیه شبکه‌های اوکراینی – تی ام گیم

 • شناسایی بدافزار پاک‌کننده علیه شبکه‌های اوکراینی – تی ام گیم

  شکل جدید دیگری از بدافزار پاک‌کننده مخرب پس از آن شناسایی شده است که در حملات علیه سازمان‌های اوکراینی قبل و حین حمله روسیه به اوکراین مورد استفاده قرار گرفت.
   
  به گزارش تی ام گیم و به نقل از زددی‌نت، پژوهشگران شرکت امنیت سایبری ESET جزئیات یک بدافزار که آن را IsaacWiper نامیده‌اند را منتشر کرده‌اند که درست قبل از آنکه روسیه سربازانش را به اوکراین بفرستد علیه یک شبکه دولتی اوکراینی مورد استفاده قرار گرفته بود. ورژن جدیدی از این بدافزار در حملات مضاعف در روز بعد از آن منتشر شد.
   
  کشف IsaacWiper پس از کشف بدافزار مخرب دیگری که HermeticWiper نامیده می‌شود رخ می‌دهد که در حملات سایبری علیه سازمان‌ها در اوکراین پیش از این تهاجم در حال استفاده بود. ایساک‌وایپر در حملات علیه شبکه‌ای استفاده می‌شد که از هرمتیک‌وایپر متاثر نشده بود.

   

  شناسایی بدافزار پاک‌کننده علیه شبکه‌های اوکراینی - تی ام گیم

  این بدافزار پاک‌کننده (وایپر) برای تخریب شبکه‌ها و فایل‌ها طراحی شده است، ولی این امکان وجود دارد که مجریان این حمله در اولین تلاششان موفق به تحقق همه اهداف مورد نظرشان نشده بودند چرا که آنها ورژن جدیدی از ایساک‌وایپر را در روز 25 فوریه (6 اسفند) منتشر کردند.
   
  ESET گفته است که دلیل این اقدام احتمالاً این بوده است که مهاجمان قادر به پاکسازی موفق ماشین‌های مورد نظرشان نشده نبودند و پیامهای لاگ را برای درک آنچه رخ داده است اضافه کردند.
   
  دولت اوکراین با هدف دفاع از سازمان‌ها و شبکه‌های اوکراینی در برابر حملات سایبری از داوطلبان درخواست کرده است که در زمینه امنیت سایبری به این کشور کمک کنند.
   
  آژانس‌های امنیت سایبری در نقاط مختلف جهان نیز موکداٌ از سازمان‌ها خواسته‌اند که اطمینان حاصل کنند که شبکه‌هایشان در برابر حملات سایبری بالقوه مرتبط با جنگ اوکراین حفاظت شده باشد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا