سرگرمی

تصمیم دولت کانادا برای افزایش خودروهای برقی تا سال 2035 – تی ام گیم

 • تصمیم دولت کانادا برای افزایش خودروهای برقی تا سال 2035 – تی ام گیم

  خودروهای برقی در حال رواج یافتن نزد مصرف‌کنندگان هستند، به طوری که بر پایه گزارش آژانس بین‌المللی انرژی 9% از خودروهای فروخته شده در سال 2021 در جهان پیشرانه برقی داشته‌اند. این رقم رشد معناداری را نسبت به سال 2019 نشان می‌دهد که فقط 2.5% از خودروهای تولیدی EV بودند. استقبال از EVها به قدری مثبت بوده است که برخی از خودروسازان طرح‌هایی را برای از رده خارج کردن تدریجی تمام خودروهای دارای موتور احتراق داخلی (ICE) به نفع خودروهای تمام‌برقی اعلام کرده‌اند. با این حال، در برخی از موارد، دولت‌ها نیز دست به کار شده‌اند تا از طریق قانونگذاری و مشوق‌های دیگر هم خودروسازان و هم خریداران خودرو را به تمام‌برقی‌شدن ترغیب کنند.
   
  به گزارش تی ام گیم و به نقل از اسلش‌گیر، کانادا یکی از چنین کشورهایی است؛ دولت این کشور اعلام کرده است که تا سال 2035 فروش خودروهای جدید ICE باید متوقف شد و از آن زمان به بعد فقط خودروهای EV فروخته شوند. این کشور علاقه شدیدی به کاهش انتشار آلاینده‌های خودرویی دارد، به ویژه از آن جهت که یک مطالعه نشان داده است که کانادا به مراتب بیشتر از بیشتر کشورهای دیگر دنیا اثرات گرمایش زمین را احساس می‌کند. بر پایه گزارش آژانس محیط زیست و تغییرات اقلیمی کانادا، سرعت گرم شدن این کشور دو برابر میانگین جهانی است.  
   
  دولت کانادا در رو آوردن به بازار خودروهای تمام برقی جدیت خود را نشان داده است. این کشور 400 میلیون دلار صرف تامین منابع جدید برای ایستگاه‌های شارژ خودرو برقی کرده و هدف آن افزودن 50 هزار ایستگاه شارژ EV به شبکه کانادا است. بانک زیرساخت کانادا با سرمایه‌گذاری مضاعف 500 میلیون دلاری در شارژ EV و زیرساخت‌های مربوطه مکمل این هدف بوده است. همچنین 600 میلیون دلار برای توسعه استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در این فرایند تمام‌برقی‌سازی در نظر گرفته شده است.
   

  تصمیم دولت کانادا برای افزایش خودروهای برقی تا سال 2035 - تی ام گیم

  همچنین دولت کانادا 1.7 میلیارد دلار برای بسط بیشتر برنامه مشوق‌ها برای خودروهای بدون آلایندگی (iZEV) ارائه کرده است که هدف آن فراهمسازی یارانه‌هایی به منظور مقرون به صرفه‌تر کردن استفاده از EVها برای شهروندان عادی کانادا است.
   
  طبق برنامه، تا سال 2026 باید 20 درصد از خودروهای فروش رفته جدید از نوع برقی باشند؛ این عدد در سال 2030 باید به دستکم 60% رسیده باشد، و نهایتاً هدف 100 درصدی تا سال 2035 محقق گردد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا