اخبار روز

پخش تصاویر هیدئو کوجیما به جای قاتل نخست وزیر ژاپن در خبرگزاری یونانی – تی ام گیم

 • پخش تصاویر هیدئو کوجیما به جای قاتل نخست وزیر ژاپن در خبرگزاری یونانی – تی ام گیم

  شوخی‌های نژادی که قاتل نخست‌وزیر پیشین ژاپن را با خالق سری Metal Gear Solid، هیدئو کوجیما، مقایسه کرده بودند باعث به وجود آمدن این سوء برداشت شد.

  اوایل همین امروز، ترور نخست‌وزیر سابق ژاپن، یعنی شینزو آبه، همه را به شوک فرو برد. در ادامه، فضای مجازی کار مسخرۀ همیشگی خود، یعنی ایجاد شوخی‌های مزخرف از اتفاقات در جریان را شروع کرد که در نهایت باعث شد یک شبکه خبری در یونان، تصاویر سازنده‌ی مشهور بازی‌های ویدیویی، هیدئو کوجیما، را با قاتل اشتباه بگیرد.

  مدتی بعد از ترور، تعدادی از کاربران در گوشه‌ای از فضای مجازی، جوک‌هایی ساختند که در آن به شباهت قاتل با کوجیما اشاره داشتند. سرانجام این جوک‌ها به توییتر راه یافتند، تا جایی که سیاست‌مدار فرانسوی، Damien Rieu، که احتمالاً از جوک بودن این ماجرا خبردار نبود، تصاویری از کوجیما را بازتوییت کرد و باعث تشدید انتشار آن‌ها شد. با این وجود که Rieu در نهایت این توییت‌ها را پاک کرد، اما ظاهراً دیگر کار از کار گذشته بود و منجر شد که یک شبکۀ خبری در پوشش اخبار ترور، دچار برداشت اشتباه شود.

  در بخشی از خبر مربوط به ترور آبه، این شبکه تصاویری از کوجیما را منتشر کرد و به اشتباه این تصاویر را مربوط به شخص مضنون ترور نخست‌وزیر پیشین ژاپن خواند. یکی از بینندگان شبکه که با وبسایت کوتاکو (Kotaku) در رابطه با این خبر تماس برقرار کرده بود، در ترجمه بخشی که تصاویر کوجیما به معرض نمایش در آمده بود کمک کرد:

  تتسویا به پلیس اعتراف کرده و گفته است به این دلیل که از آبه ناامید و ناراحت بوده، می‌خواست او را بکشد. پلیس گفته است که این مجرم، در نیروهای ویژۀ نیروی دریایی خدمت کرده و به تعلیم تیمی از مدرسهٔ پزشکی در رابطه با فیزیوتراپی برای بیماران دارای زوال عقل پرداخته است. او به شخصیت چگوارا علاقه‌مند است.

  A,sho0ashil0oعمو فیل کبیرعلیInvisible bearded usermeysambsamanMehran.BaSquatlatex2PorfosorP.morganAlbertSekiroEMPEROR NIMA SHAMSJonah hex

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا